30 copy

Ακόμα… σκοράρουν οι Βετεράνοι! (pics)

30 copyΓκολ και θέαμα, είχαν την ευκαιρία να ευχαριστηθούν, όσοι επέλεξαν το απόγευμα της Δευτέρας να βρεθούν στο Εθνικό Στάδιο της Καρδίτσας.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑ: Θύμιος Αντωνόπουλος

Αυτό, αφού οι Βετεράνοι της Λαμίας, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τους αντίστοιχους της Αναγέννησης, σε φιλική αναμέτρηση με το... χορταστικό 5-5.

Σημειώνεται πως τα ημίχρονο ήταν 40λεπτα, ενώ παρότι δεν βρέθηκε στην καλύτερη μέρα του, ο Κατσιφλώρος σε πολλές περιπτώσεις -κυρίως στο πρώτο μέρος, κράτησε το σκορ. Αξίζει δε να αναφερθεί, πως στο 1-0, ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι στους "κυανόλευκους". Στο δεύτερο μισό, ο Β' βοηθός ακύρωσε λανθασμένα δυο γκολ σε ανύπαρκτα οφσάιντ.

Παρά την αφόρητη ζέστη, οι Θεσσαλοί κατάφεραν να προηγηθούν με σκορ 2-0, χάρη στα γκολ του Ζάγγου στο 11' και στο 16'. Σχεδόν αμέσως ωστόσο, στο 19ο λεπτό, ο Κυριάκος ξανά έβαλε την ομάδα μας στο παιχνίδι, μειώνοντας με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ. Οι "κιτρινόμαυροι" ήταν σαφώς ανώτεροι στο πρώτο μισό, κάνοντας στο 22' το 3-1 και πάλι με τον Ζάγγο, πριν ο Αλεξίου στο 28' μειώσει με ωραίο κατέβασμα της μπάλας και σουτ στην κίνηση. Προτού πάντως οι δύο ομάδες οδηγούν στην ανάπαυλα, ο... ασταμάτητος Ζάγγος πέτυχος και τέταρτο γκολ, διαμορφώνοντας το 4-2 του ημιχρόνου στο 31ο λεπτό.

Η Λαμία -έχοντας κάνει διορθωτικές κινήσεις- μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη, πίεσε και δημιούργησε σημαντικές ευκαιρία. Ακόμα κι έτσι πάντως και πάλι η Αναγέννηση ήταν αυτή που βρήκε πρώτη δίχτυα, με τον Παπαευαγγέλου στο 46' να κάνει το 5-2. Με τη συμπλήρωση ωστόσο μίας ώρας στο παιχνίδι, άρχισε η... μεγάλη αντεπίθεση της ομάδας μας. Ο Τόλιας με κεφαλιά στο 66' και πλασέ τέσσερα λεπτά αργότερα, μείωσε σε 5-4, για να έρθει η μεγάλη ανατροπή και γκολ στην... λήξη με τον Αλεξίου στο 80' να διαμορφώνει το τελικό 5-5.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Φλέγκας, Κουτρούλιας, Παπαευαγγέλου, Θεοδοσιάδης, Καραπέτσας, Κωστόπουλος Σωτ., Στάθης, Ζάγγος, Μπέκος, Παπαευθυμίου

Έπαιξαν και οι: Κατσούλης, Λαγούιας, Γκαβογιάννης, Δρόσος, Λάππας, Τσιφούλης, Κωστόπουλος Στ., Βούτας, Γιαννέλος, Τακόπουλος, Μητσογιάννης, Καλυβιώτης, Κουτσόπουλος, Κουτσομπέης

ΛΑΜΙΑ: Κατσιφλώρος, Μαδούρας, Τσάμης, Αλεξίου, Μαντζίκος, Αργύρης, Μπαγινέτας, Ψυχογιός, Αποστολόπουλος, Σακελλάρης, Κυριάκος

Έπαιξαν και οι: Βέλλιος, Βλάχος, Αλπόγλου, Τόλιας, Μπούσιος, Καλύβας

ΓΗΠΕΔΟ: Εθνικό Στάδιο Καρδίτσας.

Μικρά-Μικρά

-Τον αγώνα από την κερκίδα παρακολούθησαν ο Ντίνος Μάρκου (πρόεδρος των Βετεράνων) και οι Σιλεβίστας και Στριφτός (τραυματίες).

-Πολλές απουσίες μέτραγε η αποστολή της Λαμίας.

-Ο Κυριάκος στο 19' μείωσε σε 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ και... μας αφιέρωσε το γκολ.

-Μετά το τέλος του αγώνα υπήρξε το καθιερωμένο τραπέζι.

-Στο γήπεδο και οι Λαμιώτες παίκτες της Αναγέννησης, Τσάμης και Τσούκαλος που λίγο πριν είχαν ολοκληρώσει την προπόνησή τους.

-Επόμενο φιλικό την Δευτέρα 30/5/2016 στον Αλμυρό.

-Ευχαριστούμε τους Βετεράνους που μας βοήθησαν στην μετακίνησή μας, ώστε να καλύψουμε τον αγώνα στην Καρδίτσα.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 copy 19 20 21 22 23 24 copy 25 26 27 28 29 30 copy 31 32 copy 33 34 35