φιλικο παλαιμαχοι λαμια αναγεννηση καρδιτσας

Το… γιόρτασαν με νίκη οι Βετεράνοι! (pics)

Με... νίκη γιόρτασαν το απόγευμα της Τετάρτης, οι Βετεράνοι της Λαμίας τα 53 χρόνια του συλλόγου!

Στα προεόρτια της φιέστας για την άνοδο στην Σούπερ Λίγκα, οι παλαίμαχοι άσοι της ομάδας μας, επικράτησαν με σκορ 3-2 της αντίστοιχης ομάδας της Αναγέννησης Καρδίτσας στο γήπεδο του Σταυρού.

Κάτω από αφόρητη ζέστη, οι βετεράνοι των δύο ομάδων απέδειξαν πως το... κατέχουν ακόμα, αφού το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και είχε συνολικά πέντε γκολ.

Οι "κυανόλευκοι" ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 10' με τον Βακλαϊδη, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι στο 28' με τον Κατσέλο. Αυτό ήταν και  το σκορ του ημιχρόνου (διήρκεσε 40 λεπτά). Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό, η Λαμία πήρε και πάλι προβάδισμα, με απευθείας χτύπημα πέναλτι του Κυριάκου. Οι Θεσσαλοί όπως απάντησαν εκ νέου και με τον Στάθη τέσσερα λεπτά αργότερα, έκαναν το 2-2. Το τελικό 3-2, διαμόρφωσε ο Μπούσιος με φοβερό σουτ στο 63'.

Σημειώνεται, πως στον πάγκο της Λαμίας βρέθηκαν και παρακολούθησαν το παιχνίδι ο πρόεδρος του Συνδέσμου Βετεράνων, Ντίνος Μάρκου, μαζί με τον Αντιπρόεδρο, Γιώργο Χορμόβα, τον τραυματία Γιάννη Μαντζίκο και τους Δημήτρη Ράπτη, Πέτρο Πανόπουλο. Στις κερκίδες του γηπέδου δε, βρέθηκε ο Σπύρος Λέντας.

Όπως συμβαίνει πάντα, αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης, ακολούθησε το καθιερωμένο τραπέζι στο εστιατόριο του προέδρου του Ερασιτέχνη ΠΑΣ Λαμία, Γιώργου Μοδιάτη.

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΛΑΜΙΑΣ:  Κατσιφλώρος, Στριφτός, Τσάμης, Αλεξίου, Μπαγινέτας Η., Αργύρης, Σιλεβίστας, Κυριάκος, Ψυχογιός, Αποστολόπουλος, Βακλαιδής

Έπαιξαν και οι: Βέλλιος, Βλάχος, Μαδούρας, Αλπόγλου, Παπανικολάου Β-Β., Πάντος, Πέπερας, Τόλιας, Παπανικολάου Λ., Μπούσιος, Σακελλάρης

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Βασιλάκος, Τακόπουλος, Μπούτας, Κωστόπουλος, Τσιφούλης, Λάππας, Παπαευαγγέλου, Ζευγαράς, Κατσέλος, Μπέκος, Παπαγεωργίου

Έπαιξαν και οι: Καραπέτσας, Στάθης, Τσαβαλιάς, Κακκάβας

ΓΗΠΕΔΟ: Σταυρού.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

ΡΕΠΟΡΤΑΖ-ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Θύμιος Αντωνόπουλος