φιλικο βετερανοι λαμια τρικαλα

Χορταστική ισοπαλία από τους Βετεράνους! (pics&vid)

Μπορεί η ζέστη να ήταν αφόρητη το απόγευμα, ωστόσο οι Βετεράνοι της Λαμίας και των Τρικάλων μας αντάμειψαν με το θέαμα που προσέφεραν μένοντας στο φιλικό 3-3.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη «κουτσουρεμένο», καθώς το πρώτο ημίχρονο κράτησε 43' λεπτά και το δεύτερο 39' οι παλαίμαχοι άσοι των δύο ομάδων μοίρασαν θέαμα, χορταίνοντας όσους βρέθηκαν στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι.

Το πρώτο μισό ανήκε δικαιωματικά στους Θεσσαλούς, που μπήκαν πιο δυνατά και στο 12' προηγούνταν ήδη με 2-0, χάρη στα τέρματα του Γκανά (9' και 12'). Στο 21ο λεπτό οι δύο ομάδες έκαναν τάιμ-άουτ για να δροσιστούν και από εκεί και πέρα τίποτα δεν άλλαξε μέχρι την ανάπαυλα.

Κι αν το πρώτο μισό ανήκε στους Τρικαλινούς, το δεύτερο ήταν ξεκάθαρα του... Τάκη Σιλεβίστα. Ο Βετεράνος άσος της Λαμίας απέδειξε πόσο τυχεροί είναι όσοι τον πρόλαβαν να αγωνίζεται. Γενικά οι «κυανόλευκοι» μπήκαν πιο δυνατά και ισοφάρισαν γρήγορα, με το φοβερό σουτ του Ψυχογιού στο 55' και το γκολ του Σιλεβίστα στο 57'.

Δύο λεπτά αργότερα η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι με τον Σακελλάρη, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κυριάκος ένα λεπτό αργότερα και έκανε την ανατροπή. Ωστόσο, τα Τρίκαλα δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Στο 75' κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Μπαγινέτας απέκρουσε, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι. Ωστόσο, δύο λεπτά αργότερα ο Τσικρικάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Να αναφερθεί πως στον πάγκο των Βετεράνων του ΑΣ Λαμία βρέθηκε και πάλι ο πρόεδρος Ντίνος Μάρκου. Μαζί του και ο τραυματίας Δημήτρης Αποστολόπουλος. Φυσικά, μετά το τέλος του παιχνιδιού, υπήρξε και το καθιερωμένο πλέον τραπέζι των δύο ομάδων.

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΣ ΛΑΜΙΑ (Κ. Αλπόγλου): Κατσιφλώρος, Τσάμης, Αλεξίου, Βακλαϊδής, Αργύρης, Κυριάκος, Μπαγινέτας Η., Ψυχογιός, Λίβας, Μαντζίκος, Σακελλάρης
Έπαιξαν και οι: Μπαγινέτας Β., Παπανικολάου Β.-Β., Στριφτός, Σιλεβίστας, Τόλιας

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σακελλαρίου): Ζαφείρης, Βαγενάς, Τσιαφίτσας, Πράπας, Μπακάλης, Μακρής, Μιχαήλ, Γκανάς, Πατράς, Ζαβλανός, Τσικρικάς
Έπαιξαν και οι: Γούτσιος, Κολώνας, Σακελλαρίου, Πιαζάς, Λαγαράς, Λάσκος.