κ17 πας λαμια παναιτωλικος 2-1

Νίκη στο τέλος επί του Παναιτωλικού!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα υποδομών της Super League, πανηγύρισε το Σάββατο η Κ-17 της Λαμίας, επικρατώντας εντός έδρας της αντιστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού με σκορ 2-1.

Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, έφτιαξε φάσεις και προηγήθηκε στο 16' με κοντινό πλασέ του Ντιζού. Ωστόσο... έκατσε στο 1-0 και το πλήρωσε αφού έξι λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με γκολ του Μαντζάνα ύστερα από ωραία συνεργασία. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, αφού από εκεί και πέρα δεν άλλαξε κάτι.

Στην επανάληψη, οι Αιτωλοί έμειναν με δέκα παίκτες στο 68' λόγω της δεύτερης κίτρινης που αντίκρισε ο Λιάβας. Έτσι, οι «κυανόλευκοι» επέβαλαν το ρυθμό τους, ήταν καλύτεροι και πίεσαν για το γκολ. Αυτό πάντως ήρθε στις καθυστερήσεις με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νικολόπουλου, ύστερα από χέρι του Μελιάδη στην περιοχή.

Κ-17 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Α. Καραπλής): Τσίτζηρας, Γιαννακάκος, Κοντογεώργος (46' Καρακώστας λ. τρ.), Σταθαράς, Πάντος, Πλιάτσικας, Νικολόπουλος, Ζαγγογιάννης (57' Μηλιώτης), Ντζιος (85' Καραμπότσης), Καρβέλης (82' Ψωρογιάννης), Πουρνάρας (72' Κουδουνάς)

Κ-17 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δ. Θεοδοσίου): Αρμυράς, Λιάβας, Χουντούλας (89' Ντούλιας), Μελιάδης, Κωνσταντόπουλος, Μαντζάνας, Ευθυμίου (57' Μπελεβώνης), Θεοτοκάτος (89' Νταλιάνης), Παναγιωτίδης, Σκόνδρας (84' Φραγκούλης), Πανταζής (88' Σκιαδάς)

ΓΗΠΕΔΟ: Ενωσιακό ΕΠΣΦ.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: speaker.gr