παλαιμαχοι λαμιας παλαιμαχοι αλμυρου 5-4 φιλικο

Αγγλικό σκορ και νίκη για τους Βετεράνους! (pics)

Γκολ και θέαμα, παρά τη ζέστη, μοίρασαν οι παλαίμαχοι της Λαμίας και του Αλμυρού τη Δευτέρα, με εκείνους της ομάδας μας να επικρατούν με σκορ 5-4.

Το παιχνίδι καθυστέρησε μισή ώρα να ξεκινήσει λόγω της ζέστης, ενώ τα ημίχρονα είχαν διάρκεια 33'. Για τους Βετεράνους της Λαμίας δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Αλπόγλου Κ., Στριφτός, οι οποίοι παρακολούθησαν το παιχνίδι μαζί με τον Πρόεδρο Ντίνο Μάρκου και τον Α' Αντιπρόεδρο Γιώργο Χορμόβα.

Οι Θεσσαλοί κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και αφού άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1' με τον Σιούτη, πήραν στα αποδυτήρια με το 2-0, χάρη σε γκολ του Παρίση στο 23ο λεπτό.

Η επανάληψη όμως είχε πολλές παραπάνω συγκινήσεις. Η Λαμία «μάγεψε» για ένα τρίλεπτο και με δύο γκολ του Κωστόπουλου (45', 47') και ένα του Αλεξίου (46') έκανε... επική ανατροπή.

Στο 50' ο Κωστούλας ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Αλεξίου τρία λεπτά αργότερα ξανά έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας. Στο 67' με αυτογκόλ του Τόλια ο Αλμυρός ισοφάρισε σε 4-4, για να δώσει τη νίκη στους παλαίμαχους της ομάδας μας ο Μαντζίκος στο 70' στην επαναφορά, μετά από πέναλτι του Σιλεβίστα που απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Φυσικά, μετά το παιχνίδι ακολούθησε το καθιερωμένο πια τραπέζωμα και... φαγοπότι!

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΣ ΛΑΜΙΑ: Βέλλιος, Μαδούρας, Αλπόγλου Β., Τσάμης, Αλεξίου, Κωστόπουλος, Αργύρης, Σιλεβίστας, Τόλιας, Ψυχογιός, Μαντζίκος

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ: Σχουλής, Καραδήμος, Νάνας, Παππάς, Γρούνας, Κοντογεωργάκης, Σιούτης, Αυγουλάς, Κωτούλας, Κωστούλας, Χατζηδημητρίου