κ20 παοκ κ20 πας λαμια 3-0

Ήττα από τον ΠΑΟΚ για την Κ-20

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε χθες, Σάββατο, η Κ-20 της Λαμίας στη Σουρωτή από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Παρότι η ομάδα μας από το 40ο λεπτό αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα, μετά την αποβολή του Διαμαντή με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους βρέθηκε να χάνει με γκολ του Χατζηστραβού.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχε στα μέτρα της το παιχνίδι, αφού όμως δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, επιβεβαιώθηκε ο... άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου και στο 80' ο Λύρατζης έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.