αο λαμιας - χανθ 3-0

Πειστική νίκη ο ΑΟΛ! (pics)

Στις νίκες επέστρεψε το βράδυ του Σαββάτου ο ΑΟ Λαμίας, επικρατώντας εύκολα της ΧΑΝΘ με 3-0 σετ στο Χαλκιοπούλειο.

Τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα (6-4), διευρύνοντας σταδιακά τη διαφορά (11-7, 16-7) και φτάνοντας να προηγούνται ακόμα και με 20-8. Έτσι, έφτασαν εύκολα στο 1-0 με 25-13.

Η ΧΑΝΘ προσπάθησε να απαντήσει στο δεύτερο σετ και πήρε προβάδισμα (4-2), όμως ο ΑΟΛ ισοφάρισε. Εκ νέου προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενες (6-4, 8-5), με την ομάδα της Λαμίας να κάνει το 9-9 και να... ανεβάζει στροφές. Προηγήθηκε 17-14, για να κάνει ένα σερί 3-0 και να ξεφύγει στο 20-14. Μείωσε η ΧΑΝΘ (20-17) και προσπάθησε να παραμείνει στο ματς (22-19), όμως ο ΑΟ Λαμίας έμεινε ψύχραιμος στα κρίσιμα σημεία και έκανε το 2-0 με 25-19.

Έχοντας πλέον και την ψυχολογία, οι Λαμιώτισσες μπήκαν δυνατά στο τρίτο σετ και «έχτισαν» γρήγορα μια διαφορά (6-4, 8-6, 14-9), για να προηγηθούν με 16-10 στη συνέχεια. Η διαφορά παρέμεινε στο +6 (18-12) και μάλιστα ο ΑΟΛ την διεύρυνε, φτάνοντας εύκολα στο 3-0 με 25-17.

Τα σετ: 25-13, 25-19, 25-17

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Η. Αγγέλης): Σαββίδου, Ζαχαρή, Φαλέγκα, Γιοκαρίνη, Αργυροπούλου, Νικολίτσα, Διπλάρη, Τσιλαλή, Τσατσούρη, Ζιώγα, Παπαμίχου, Ταγαράκη, Κόμνου, Κλέτσα

ΧΑΝΘ (Χ. Ντινόπουλος): Αδάμου, Αρματάκη, Κουνουπίδου, Τσαγκαράκη, Ρωσσιάδου, Ηλιάδη, Κουτρουμπή, Κάπα, Μπακοπούλου, Κουτρίδου, Αβδέλα, Σωτηρίου, Αλτίνη, Βέλλιου.

01 copy 02 copy 03 copy 04 copy 05 copy 06 copy 07 copy 08 copy 09 copy 10 copy 11 copy 12 copy 13 copy 14 copy 15 copy
ΡΕΠΟΡΤΑΖ - ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Θύμιος Αντωνόπουλος