φιλαθλητικος λαμιας αε λαρισας 0-3

Το πάλεψε όσο μπόρεσε! (pics)

Την ήττα χωρίς να μπορέσει να προβάλει μεγάλη αντίσταση, γνώρισε το Σάββατο ο Φιλαθλητικός με 3-0 σετ στο Χαλκιοπούλειο από την ΑΕΛ.

Η ομάδα της Λαμίας δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό των σαφώς ανώτερων Θεσσαλών και ουσιαστικά μόνο στο δεύτερο σετ μπορέσε να προβάλει αντίσταση.

Το ματς ξεκίνησε με τους «βυσσινί» να παίρνουν γρήγορα μεγάλο προβάδισμα (18-5) και να το διατηρούν μέχρι το 25-16. Στο δεύτερο οι Λανιώτες ήταν πιο ανταγωνιστική και μάλιστα μπόρεσαν να προηγηθούν με 19-14 και 21-18 στη συνέχεια. Στα κρίσιμα σημεία όμως, η ΑΕΛ ήταν πιο ψύψραιμη και έκανε το 2-0 με 27-25. Στο τρίτο σετ, οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν ιδιαίτερο πρόβλημα, «έχτισαν» γρήγορα διαφορά ασφαλείας (15-7) και εν τέλει έκαναν το 3-0 με 25-16.

Τα σετ: 16-25, 25-27, 16-25

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Μπενιάτας, Μπάρας, Αθανασίου, Κουφιώτης, Φλώρος, Τζουβάρας, Δικαστόπουλος, Μαυράδας, Φιλιππόνε

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ: Βασιλάκος, Τσιώλης, Ισλαμάι, Παπαστεργίου, Γρούσπας, Κόκκας, Ματούλας, Σαμιώτης, Αρχοντής, Δορδοκίδης, Καλαθάς, Βουτυρίτσας, Μωυσιάδης.

01 copy 02 copy 03 copy 04 copy 05 copy 06 copy 07 copy 08 copy 09 copy 10 copy 11 copy 12 copy 13 copy 14 copy 15 copy

ΡΕΠΟΡΤΑΖ-ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Θύμιος Αντωνόπουλος