Έσπερος Λαμίας - Πρωτέας Ακαδημία Σχηματαρίου 51-52

Ήττα με παράπονα για τις γυναίκες του Εσπέρου! (pics)

Την ήττα με σκορ 52-51, γνώρισαν το Σάββατο οι γυναίκες του Εσπέρου στο Χαλκιοπούλειο από τον Πρωτέα Ακαδημία Σχηματαρίου.

Το εξ' αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστική, ήταν ντέρμπι μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι - χέρι. Στο σημείο εκείνο, οι γηπεδούχες «έχτισαν» μια διαφορά έξι πόντων δύο φορές, ωστόσο και στις δύο περιπτώσεις ισοφαρίστηκαν και πήγαν στην τελευταία περίοδο με το 34-34.

Εκεί -και ύστερα από αντιαθλητικό που έφερε πάρα πολλά παράπονα από πλευράς Εσπέρου- το Σχηματάρι προηγήθηκε, για να ξεφύγει στη συνέχεια. Τα άστοχα σουτ, οι λανθασμένες επιλογές και κάποια ακόμα... σφαλτσοφυρίγματα, δεν επέτρεψαν στην ομάδα της πόλης μας να φτάσει στην ανατροπή και μοιραία γνώρισε την ήττα.

Κορυφαία για την ομάδα του Γιάννη Σοφογιάννη η Δημήτρη με 22 πόντους, ενώ την ακολούθησε η Αντωνίου με 12.

Τα δεκάλεπτα: 11-9, 20-18, 34-34, 51-52

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Γ. Σοφογιάννης): Παπαδημητρίου, Καλτσά 2, Στουρνάρα 4, Πανουργιά, Αντωνίου 12, Γκλάβα, Χαντζή, Μονάντερου, Δημήτρη 22, Αλεξίου 3, Γεωργαντζά 8

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Η. Χαντζής): Κωστούλα, Καπελερή 2, Μαυριγκοπούλου 3, Παπαγεωργίου 3, Μαμασούκα 7, Τραυλού 10, Πίππα 4, Ντέλλου 2, Ρούσσου 14, Μέμτσκα 7.

01 copy 02 copy 03 copy 04 copy 05 copy 06 copy 07 copy 08 copy 09 copy 10 copy 11 copy 12 copy 13 copy 14 copy 15 copy

ΡΕΠΟΡΤΑΖ-ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Θύμιος Αντωνόπουλος