ΧΑΝΘ - ΑΟ Λαμίας 3-2

Ήττα με πολλά παράπονα στη Θεσσαλονίκη!

Σε ένα επεισοδιακό ματς, γεμάτο ανατροπές, ο ΑΟ Λαμίας ηττήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής με 3-2 σετ από τη ΧΑΝΘ στη Θεσσαλονίκη.

Παρότι βρέθηκε να προηγείται δύο φορές στα σετ, η ομάδα της πόλης μας ισοφαρίστηκε και στις δύο περιπτώσεις, για να ηττηθεί εν τέλει στο τάι-μπρέικ. Πάντως, ο ΑΟΛ «φωνάζει» για τη διαιτησία, αφού δέχθηκε τρεις κόκκινες κάρτες, ενώ στο τέταρτο σετ και ενώ το σκορ ήταν στο 23-23, αποβλήθηκε η Φερενίκη Ζιώγα για φραστική επίθεση στη Β' διαιτητή.

Τα σετ: 24-26, 25-23, 23-25, 26-24, 15-13

ΧΑΝΘ (Ντινόπουλος): Κουρτίδου, Κουνουπίδου, Αρμουτάκη, Βέλλιου, Ρωσσιάδου, Αλτίνη / Τζαγκαράκη (λ), Κουτρουμπή, Μπακοπούλου, Αβδελά, Κουρτίδου Β, Πάρναλη

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Αγγέλης): Τσιλαλή, Νικολίτσα, Σαββίδου, Φαλέγκα, Γιοκαρίνη, Ζιώγα / Αργυροπούλου (λ), Ζαχαρή, Κόμνου.