ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΣ Λαμία Κ-20 5-1

Νικητές οι μεγάλοι και… καλό Πάσχα!

Η ανδρική ομάδα ήταν η νίκητρια στο... οικογενειακό φιλικό του ΠΑΣ Λαμία τη Μεγάλη Τετάρτη με την Κ-20 στο ΔΑΚ.

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο Μπάμπης Τεννές και Λάκης Παπανικολάου είχαν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν πρόσωπα και σχήματα, αλλά και να κρατήσουν σε καλή φυσική κατάσταση τους παίκτες τους. Έτσι, το τελικό 5-1 έρχεται σε εντελώς δεύτερη μοίρα.

Σίγουρα πάντως τα δύο γκολ που σημείωσε ο Άστσεριτς είναι ένα από τα θετικά για το τεχνικό τιμ. Δύο γκολ ακόμα πέτυχε ο Βάντερσον και ένα ο Φράγκος. Για τους «μικρούς» σκόραρε ο Λαμπρόπουλος.

Το χορό των γκολ άνοικε ο Λαμπρόπουλος στο 6' για τους Νέους, με την ισοφάριση να έρχεται άμεσα, στο 17' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βάντερσον. Στο 24' ο Άστσεριτς πέτυχε το πρώτο του γκολ με τα «κυανόλευκα» -έστω και σε φιλικό επίπεδο- κάνοντας το 2-1, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με τον Βάντερσον στο 36' να κάνει το 3-1 ύστερα από τρομερή μπαλιά του Λινάρδου και ενέργεια του Φράγκου.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Πριντέτα είχε... δοκάρι, για να έρθει το 4-1 από τον Άστσεριτς και πάλι στο 64΄. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φράγκος με κεφαλιά λίγο πριν το 70'.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Παντελιάδης, Πριντέτα, Μπεν Τζεμιά, Όμο (Μανιάς), Κουτρομάνος, Λινάρδος, Φράγκος, Ακόστα, Βάντερσον (Πατσαρούχας), Άστσεριτς

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ Κ-20 (Λάκης Παπανικολάου): Σκιαθίτης, Αντωνίου, Παπαλέξης, Κωστίκας, Χ. Καραγιάννης, Φούντας, Καρακούσης, Μπουσάι, Νικολακούλης, Παπαϊωάννου, Λαμπρόπουλος

ΓΗΠΕΔΟ: ΔΑΚ Λαμίας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: Speaker.gr