32

Ολυμπιακός Βόλου – Στυλίδα 4-0: Συντριβή στον Αλμυρό

Η Στυλίδα γνώρισε τη συντριβή (4-0) από τον Ολυμπιακό Βόλου στο "Αθανάσιος Ραγάζος" του Αλμυρού, παραδομένη στην ανωτερότητα του Ολυμπιακού Βόλου.

Ο Φλίγκος άνοιξε το σκορ για τους "ερυθρόλευκους" μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης με κοντινό πλασέ. Ο Ζγκούρι στο 19' διεύρυνε το προβάδισμα των γηπεδούχων κι ο Σερζίνιο στο 21' έκανε το 3-0.

Καθώς το αποτέλεσμα είχε κριθεί, ο Ολυμπιακός Βόλου κατέβασε ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Φλίγκος απλά στο 90ό λεπτό πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, τέταρτο της ομάδας του και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Σκόρερ: 3’, 90’ Φλίγκος, 19’ Ζγκούρι, 21’ Σερτζίνιο.

Διαιτητής: Λεωνίδας (Τρικάλων).

Βοηθοί: Μάνασης, Παπαγεωργόπουλος (Τρικάλων).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακουμής, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπουτζίκος, Λεάντρο, Οικονομόπουλος, Ρόκας (46’ Ευθυμιάδης), Σερτζίνιο (63’ Μαργαρίτης), Ναζίμ (46’ Κόλα), Φλίγκος, Λώττας, Ζγκούρι (46’ Σκοπελίτης).

ΣΤΥΛΙΔΑ: Σκιαθίτης, Τέγος (59’ Κολντρέου), Καββαδίας (54’ Μπουσάι), Ζωγράφος, Α. Κουφιώτης, Στυλιανός, Καραλής (75’ Χαλαστάνης), Κ. Κουφιώτης, Λέντας, Βαρυπάτης, Μανιάς (69’ Καμίδης).