Κ-19 ΠΑΣ Λαμία - Λεβαδειακός 1-0

Το έκαναν… όπως οι μεγάλοι! (vid&pics)

Την τρίτη φετινή της νίκη, με σκορ 1-0 επί του Λεβαδειακού, πανηγύρισε το μεσημέρι της Κυριακής η Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία.

Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, τα παιδιά του Λάκη Παπανικολάου ήταν ανώτερα του αντιπάλου τους και έφτασαν δίκαια στο τρίποντο. Αυτό, ήταν το τρίτο φετινό τους και έφτασαν έτσι στους 10 βαθμούς.

Σε ένα γενικά μέτριο ματς, με λίγες φάσεις, οι «κυανόλευκοι» (με τα ρόζ σήμερα), είχαν καλύτερη εικόνα στο πρώτο ημίχρόνο, χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Όταν χρειάστηκε δε, ο γκολκίπερ Σόμογλου είπε «όχι» και διατήρησε το μηδέν. Το σκηνικό παρέμεινε ίδιο και στην επανάληψη, με τη Λαμία να είναι καλύτερη. Εν τέλει, το γκολ ήρθε στο 82ο λεπτό με τον Φουσέκη, ο οποίος λίγο νωρίτερα είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο και πήρε το ριμπάουντ σε σουτ για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Λάκης Παπανικολάου): Σόμογλου, Κουδουνάς, Ψωρογιάννης, Σταθαράς, Μητσόπουλος, Καραγιάννης, Καρβέλης (81' Φουσέκης), Αλτάνης, Βλαχομήτρος (88' Μαγκλάρας), Λαμπρόπουλος, Ταγκαλάκης (71' Κασάπας)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άρης Τζούμπα): Ζωγράφος, Λιάγκας (65' Ματσοτάϊ), Πούλος, Δήμος, Νίκας (75' Μάκος), Κυριαζής, Κολιμάτσης, Κοτρογιάννης, Νικολάου, De Nicolo (59' Σπυράκης), Τσάπρας

ΓΗΠΕΔΟ: Ενωσιακό ΕΠΣΦ.

01 copy 02 copy 03 copy 04 copy 05 copy 06 copy 07 copy 08 copy 09 copy 10 copy 11 copy 12 copy 13 copy 14 copy 15 copy

ΡΕΠΟΡΤΑΖ-ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Θύμιος Αντωνόπουλος