Καραλής στο LamiaOle «Η Στυλίδα είναι η δύναμη για την παραμονή μας»

«Η Στυλίδα είναι η δύναμη για την παραμονή μας»

Ο Γιάννης Καραλής άνοιξε το σκορ και το δρόμο για την επικράτηση (1-2) της Στυλίδας στις Σοφάδες επί του Απόλλωνα Μακρυχωρίου.

Ο πιο έμπειρος παίκτης της ομάδας της Φθιώτιδας έκανε σεφτέ στα γκολ κι ώθησε τον ΑΟ Στυλίς στο πρώτο τρίποντο στην παρθενική του συμμετοχή στη Γ' Εθνική μετά τις ήττες από ΑΟ Σελλάνων και Νίκη Βόλου στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές.

Ο 29χρονος πρώην φορ των Ατρόμητου, Κέρκυρα, ΑΕΚ, Χανίων και Λαμίας μίλησε στο LamiaOle για τη νίκη στις Σοφάδες και το στόχο της ομάδας.

«Eίμαστε πολύ χαρούμενοι με τη νίκη. Τη θέλαμε πάρα πολύ μετά τα δύο πρώτα ανεπιτυχή αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

Παίζαμε σε μια καλή έδρα με μια καλή ομάδα. Για εμάς η νίκη ήταν μονόδρομος μετά τις δύο πρώτες ήττες για να εξασφαλίσουμε το στόχο της παραμονής.

Είναι πιο δύσκολο το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Ήδη στον όμιλο υπάρχουν πολλές ομάδες, επαρχιακές.

Η έδρα μας είναι η δύναμή μας. Όταν δέχεσαι γκολ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου από μια τέτοια ομάδα όπως η Νίκη Βόλου, ήταν δύσκολο να επανέλθουμε. Συνεχίζουμε δυνατά για το επόμενο ματς», ήταν τα λόγια του.