ΑΕ Καλυβίων - Κηφισσός Κάτω Τιθορέας 1-0

Κορυφή από τη… βούλα για τα Καλύβια! (vid&pics)

Αγχωτική νίκη πήραν τα Καλύβια το μεσημέρι του Σαββάτου, με σκορ 1-0 εντός έδρας επί του Κηφισσού, παραμένοντας στην κορυφή της Α' Φθιώτιδας.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στην ομάδα του Βασίλη Πάντου και για ένα ημίχρονο τη «βραχυκύκλωσαν». Τα Καλύβια ανέβασαν την απόδοση τους στην επανάληψης, πίεσαν και τελικά το πολυπόθητο γκολ ήρθε με γκολ-πέναλτι του Τσιγκόλη στο 70ο λεπτό.

ΑΕ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Βασίλης Πάντος): Γιαννακάκος, Λίκο, Μάλλιος, Σπυριδάκης, Μόσχος, Καλαμάτας, Στοφόρος (84' Κολόκας), Γενιτσαρόπουλος, Τσαδήμας (72' Πάντος), Γουργιώτης, Τσιγκόλης (90+2' Βούρτσας)

ΚΗΦΙΣΣΟΣ ΚΑΤΩ ΤΙΘΟΡΕΑΣ (Χρήστος Βέλλιος): Γκρέκας, Ζιάκας Σ., Ζιάκας Αθ., Πανταζής, Ψαρρής, Omasere (72' Μουζάκης), Παπαδάκης, Μίντιλι, Λίκα (58' Μπακλαβάς), Ζιάκας Γ., Φωτόπουλος (68' Singk).

01 copy 02 copy 03 copy 04 copy 05 copy 06 copy 07 copy 08 copy 09 copy 10 copy 11 copy 12 copy 13 copy 14 copy 15 copy

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Θύμιος Αντωνόπουλος