Έσπερος Λαμίας - Ανατόλια 61-87

Παραδόθηκε στην ανωτερότητα του Ανατόλια! (vids&pics)

Βαριά ήττα με σκορ 87-61 από το Ανατόλια, γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής ο Έσπερος Λαμίας στο Χαλκιοπούλειο.

Απέναντι σε ένα από τα φαβρί για την άνοδο οι παίκτες του Γιάννη Σοφογιάννη, μπόρεσαν μόνο για ένα δεκάλεπτο να φανούν ανταγωνιστικοί. Εν συνεχεία οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και μπόρεσαν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα από τη Λαμία. Υποχρέωσαν δε τη ομάδα της πόλης μας στην τέταρτη συνεχόμενη ήττα της.

Μέσα σε όλα, ο Έσπερος ήταν και άτυχος, αφού τραυματίστηκε ο Κατσαρές και έχασε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Από τους Λαμιώτες, ξεχώρισε για μία ακόμα φορά ο Παπαργυρόπουλος, που πέτυχε 19 πόντους, ενώ με 16 τον ακολούθησε ο Ολύμπιος και ο Τεπετίδης με οκτώ.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 27-38, 44-71, 61-87

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Γιάννης Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 2, Παπαργυρόπουλος 19 (2), Πάππος 1, Κατσαρές, Παπανικολάου, Φύκας 5, Μαντζούκας 3 (1), Φούντας 7 (1), Αργύρης, Τεπετίδης 8 (1), Ολύμπιος 16 (4).