Κ-19 Ολυμπιακός - ΠΑΣ Λαμία 2-0

Το πάλεψε μέχρι τέλους!

Πάρα πολύ ανταγωνιστικό πρόσωπο παρουσίασε η Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία το μεσημέρι του Σαββάτου, στου Ρέντη, ηττήθηκε όμως με σκορ 2-0 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού.

Απέναντι σε ένα σαφώς ανώτερο σύνολο, οι παίκτες του Λάκη Παπανικολάου είχαν εξαιρετικό πρόσωπο. Μάλιστα, ήταν ανώτερο στο πρώτο μέρος. Απειλήθηκαν ελάχιστα από τους γηπεδούχους και είχαν τις στιγμές τους για να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, η Λαμία έδωσε μέτρα στον Ολυμπιακό, ωστόσο κρατούσε το μηδέν. Εν τέλει το σκορ άνοιξε ο Μπουλάρι στο 72ο λεπτό. Το γκολ έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους, που κυριάρχησαν στη συνέχεια, για να φτάσουν στο τελικό 2-0 με τον Μαρίνο στο 83'. Τρία λεπτά νωρίτερα, οι Πειραιώτες είχαν ξανά βρει δίχτυα, όμως το γκολ τους δεν μέτρησε.

Κ-19 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Τσαβός (70’ Μπουλάρι), Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Γαλούπης (46’ Μαρτίνης), Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Τσερκώνης (54’ Ντουμάνης), Σουρλής, Βοΐλης

Κ-19 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Λάκης Παπανικολάου): Κατσικάς, Κουδούνας, Ψωρογιάννης, Σταθαράς, Μητσόπουλος, Καραγιάννης, Στεφανής, Αλτάνης, Καρβέλης, Λαμπρόπολουλος, Ταγκαλάκης (77’ Φουσέκης)

ΓΗΠΕΔΟ: Εγκαταστάσεις Ρέντη.