Κ-19 ΠΑΣ Λαμία - Απόλλων Σμύρνης 1-2

«Πλήρωσε» τα λάθη της η Κ-19!

Παρουσιάζοντας μέτρια εικόνα, η Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία ηττήθηκε το πρωί του Σαββάτου με σκορ 2-1 από την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης στο Ενωσιακό.

Στο παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, οι παίκτες του Λάκη Παπανικολάου μπορεί να μην ήταν κατώτεροι από τους αντιπάλους τους, όμως έκαναν πολλά λάθη, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να διεκδικήσουν το κάτι παραπάνω.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τη συμπλήρωση μισής ώρας στο ματς, όταν ο Μακρυνικόλας εκμεταλλεύτηκε ολιγωρία της άμυνας και πλάσαρε εύστοχα τον Σόμογλου. Από εκεί και πέρα, η Λαμία τη γλύτωσε σε μία ακόμα περίπτωση, ωστόσο δέχθηκε γκολ με το «καλημέρα» στην επανάληψη. «Δράστης» και πάλι ο Μακρυνικόλας, όταν σε εκτέλεση κόρνερ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 50ο λεπτό ο Κασάπας μείωσε σε 2-1, μετά από ατομική ενέργεια του Λαμπρόπουλου. Η ομάδα μας συνέχισε να κάνει λάθη ωστόσο και δεν μπόρεσε στη συνέχεια να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.