Κ-19 ΠΑΣ Λαμία - ΠΑΟΚ 1-3

Ήταν ανταγωνιστική όσο μπορούσε…

Παρότι είχε καλό πρόσωπο σε αρκετά μεγάλο μέρος της αναμέτρησης, η Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία γνώρισε το μεσημέρι της Τρίτης την ήττα από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ με σκορ 3-1 στο Ενωσιακό.

Απέναντι σε μια σαφώς πιο έμπειρη και ανώτερη ομάδα, οι παίκτες του Λάκη Παπανικολάου έπαιξαν... στα ίσα. Ωστόσο, «πλήρωσαν» τις στιγμές αδράνειας που είχαν στο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Ο «Δικέφαλος» άνοιξε το σκορ στο 20' με κεφαλιά του Γαϊτανίδη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Λαμπρόπουλος είχε την απάντηση και έφερε το ματς στα ίσα. Ακόμα κι έτσι, οι φιλοξενούμενοι πήγαν προηγούμενοι στην ανάπαυλα, με τον Τσαούση να διαμορφώνει το 2-1 μετά από λάθος της άμυνας. Οι «κυανόλευκοι» είχαν κάποιες καλές στιγμές στο δεύτερο μέρος, ωστόσο ο Τζοβάρας με το κεφάλι στο 84ο λεπτό «σφράγισε» τη νίκη του ΠΑΟΚ.