Μικτή Βετεράνων Λοκρίδας - Βετεράνοι ΑΣ Λαμία 3-2

Έβαλαν… γκολ στην ανθρωπιά οι Βετεράνοι! (vids&pics)

Το κοινωνικό τους πρόσωπο, απέδειξαν για μια ακόμα φορά, έμπρακτα οι Βετεράνοι του ΑΣ Λαμία.

Οι παλαίμαχοι άσοι της ομάδας μας, έδωσαν την Κυριακή φιλικό με την αντίστοιχη Μικτή Λοκρίδας στο Μώλο, με τα έσοδα της αναμέτρησης να δίνονται όλα για την της οικογένειας του 16χρονου Άγγελου από την Αγία Τριάδα Μώλου, ο οποίος πάσχει από εξαιρετικά σπάνια μορφή κακοήθειας στο ήπαρ. Προφανώς και σε τέτοια παιχνίδια το σκορ λίγη σημασία έχει. Για την ιστορία ωστόσο, οι Λαμιώτες ηττήθηκαν με σκορ 3-2.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με τον Ηλία Μπαγινέτα στο 17', με τον Αναστασίου να ισοφαρίζει επτά λεπτά αργότερα. Η Λαμία προηγήθηκε εκ νέου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 60ο λεπτό, ωστόσο οι Λοκροί πέτυχαν την ανατροπή με γκολ του Τσαπραΐλη στο 66' και του Γ. Αποστόλου δύο λεπτά αργότερα.

ΜΙΚΤΗ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΛΟΚΡΙΔΑΣ: Θεοδωρόπουλος, Γρηγοριάδης, Καροπλέσης, Χυμευτός, Ζαχαρόπουλος, Τσαπραΐλης, Αποστόλου Θ., Ρουμελιώτης, Μπακογεώργος, Αναστασίου, Μερσίνης.
Έπαιξαν και οι: Φίλης, Αποστόλου Γ.

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΣ ΛΑΜΙΑ: Βλάχος, Μαδούρας, Μπατζελής, Στριφτός, Σιλεβίστας, Κυριάκος, Τόλιας, Μπαγινέτας Η., Μαντζίκος, Παπακώστας, Περιβολιώτης.
Έπαιξαν και οι: Τσάμης, Ράπτης, Πέπερας.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Μώλου.

Να σημειωθεί πως από τον πάγκο παρακολουθησαν τον αγώνα οι Ντίνος Μάρκου, Κώστας Αλπόγλου, Βαγγέλης Παπανικολάου, Σπύρος Λέντας, Μάκης Ζαχαρόπουλος, Θανάσης Αργύρης, Βάϊος Μπαγινέτας και Γιώργος Βέλλιος ως...Άγιος Βασίλης.

Παράλληλα, ο Τάκης Σιλεβίστας, στο περιθώριο της αναμέτρησης, δήλωσε στο Lamia Ole: «Είναι μεγάλη χαρά των Βετεράνων να συμμετέχουν σε τέτοιους αγώνες και όποιος μας χρειάζεται είμαστε διαθέσιμοι...»

01 copy 02 copy 03 copy 04 copy 05 copy 06 copy 07 copy 08 copy 09 copy 10 copy 11 copy 12 copy 13 copy 14 copy 15 copy

ΡΕΠΟΡΤΑΖ-ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Θύμιος Αντωνόπουλος