Κ-17 ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία 3-1

Άτυχη στα Γιάννινα!

Άτυχη ήταν η Κ-17 της Λαμίας το μεσημέρι του Σαββάτου στα Γιάννινα, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-1 από την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι παίκτες του Απόστολου Καραπλή και ενώ πιέστηκαν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 15' με τον Τσιούτσιο, είχαν τις ψυχικές δυνάμεις και πήγαν με την ισοπαλία στην ανάπαυλα και τον Νικολόπουλο να σκοράρει στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη ωστόσο, πριν βρουν τα πατήματα τους, δέχθηκαν και δεύτερο γκολ με εύστοχο πέναλτι του Γροσδάνη. Ο ρυθμός έπεσε κάπου εκεί και το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε με διαγώνιο σουτ του Λέκκα στο 82'.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Ψεύτης, Μάκης, Ντούκας, Τσιούτσιος, Ντόντης, Παππάς, Κλεισούρας, Γροσδάνης, Λέκκας, Ζώνιος, Λώλης
Αναπληρωματικοί: Πεπόνης, Κουλούρης, Πλατιάς, Βακαλόπουλος, Τασιούλας, Κύρκος, Δημητρέλος

ΛΑΜΙΑ: Μαυράδας, Γιαννακάκος, Παλιαλέξης, Κωστάκος, Τσιάτσιος, Αναγνωστόπουλος, Ματθαίου, Ντζίος, Γεμενής, Νικολόπουλος, Χύσκα
Αναπληρωματικοί: Τρόπουλος, Τόλα, Μπακοστέργιος, Νικολάου, Σταυρομήτρος, Τζίτζηρας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: sportsioannina.gr