Κ-19 ΠΑΣ Λαμία - Άρης 0-2

Με το αριστερό οι Νέοι!

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία το μεσημέρι του Σαββάτου από την αντίστοιχη του Άρη στο Ενωσιακό.

Οι παίκτες του Λάκη Παπανικολάου δεν είχαν κακή εικόνα στο πρώτο τους παιχνίδι για το 2019, δεν απέφυγαν ωστόσο την ήττα από την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Παρότι μπήκαν καλύτερα στο ματς, βρέθηκαν πίσω με τη συμπλήρωση μισής ώρας. Διατήρησαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, έψαξαν την ισοφάριση, αντ' αυτού ωστόσο δέχθηκαν και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε η εικόνα. Η Λαμία κυκλοφορούσε τη μπάλα, ο Άρης όμως είχε τον έλεγχο. Μάλιστα, σε κάποιες περιπτώσεις οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά και σε τρίτο γκολ. Αυτό δεν έγινε, το 2-0 έμεινε μέχρι τέλους και οι «κυανόλευκοι» παρέμειναν στους 11 βαθμούς.