Ακολουθήστε μας:

ΕΠΣ Φθιώτιδας

Μόνος δεύτερος με δύο γκολ στην επανάληψη

Μόνος στην δεύτερη θέση της Α’ Φθιώτιδας -έστω και προσωρινά- βρίσκεται από το Σάββατο ο Αστέρας Σταυρού.

Η ομάδα της Λαμίας δυσκολεύτηκε, με δύο γκολ στην επανάληψη όμως έκαμψε την αντίσταση της Προοδευτικής Λάρυμνας με σκορ 2-0. Έτσι, σε συνδυασμό με την αναβολή της αναμέτρησης του Ολυμπιακού Λαμίας στο Ρεγγίνι, βρέθηκε μόνη στην δεύτερη θέση και παραμένει στο -3 από την πρωτοπόρο Στυλίδα.

Η κερκίδα είχε λιγοστό κόσμο λόγω του καιρού, ωστόσο είχε παλμό. Αυτό βέβαια δεν μεταφέρθηκε και εντός αγωνιστικού χώρου, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται πολύ να βρουν ρυθμό. Μοναδική φάση άξια αναφοράς στο πρώτο μέρος ήταν το δοκάρι του Πασχαλίδη για τους φιλοξενούμενους στο 23′, με το 0-0 να διατηρείται μάλλον φυσιολογικά στην ανάπαυλα.

Ο ρυθμός δεν άλλαξε στην επανάληψη. Ακόμα κι έτσι όμως, ο Αστέρας βρήκε εν τέλει το γκολ στο 68ο λεπτό. «Δράστης» ο Γενιτσαρόπουλος. Δέκα λεπτά αργότερα δε, η κατάσταση αποπλοποιήθηκε ακόμα περισσότερο για τους Λαμιώτες, με το αυτογκόλ του Κώστα Κηρολίβανού να διαμορφώνει το τελικό 2-0.