Ακολουθήστε μας:

ΠΑΣ Λαμία

Βόκολος: «Αυτοκριτική και βελτίωση»

Προβληματισμένος από το εύρος του σκορ, όχι όμως και από την προσπάθεια των παικτών του, εμφανίστηκε ο Λεωνίδας Βόκολος μετά την ήττα από τον ΟΦΗ.

Ο προπονητής του ΠΑΣ Λαμία εστίασε στο γεγονός πως η ομάδα μας δεν θα πρέπει να μείνει στο σημερινό αποτέλεσμα. Ζήτησε αυτοκριτική και βελτίωση, αφού η συνέχεια είναι δύσκολη στην «μάχη» της παραμονής.

Συγκεκριμένα, είπε: «Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την προσπάθεια μας. Ήταν ένα παιχνίδι όμως που καλώς, ή κακώς δίκαια κέρδισε ο ΟΦΗ. Είχαμε αρκετά καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο. Βγήκαμε στην κόντρα, θα μπορούσαμε μετά το 1-0 να βρούμε και ένα δεύτερο γκολ. Ωστόσο δεχθήκαμε δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά. Ουσιαστικά μετά το τρίτο γκολ το παιχνίδι τελείωσε για εμάς. Ρισκάραμε με τις αλλαγές για να πάρουμε κάτι. Δεν μας βγήκε και συνεχίζουμε. Πρέπει να σκεφτούμε το επόμενο παιχνίδι».

Για το τι κρατάει από το ματς: «Δεν μπορώ να είμαι ικανοποιημένος με τόσα γκολ που δεχθήκαμε. Έκαναν μεγάλη προσπάθεια τα παιδιά, αλλά ήταν κακό αποτέλεσμα. Πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να βελτιωθούμε για την συνέχεια, γιατί θα είναι δύσκολη».

ΑΠΟΔΟΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ: Lamiaole.gr