Ακολουθήστε μας:

Νηρηίδες Φθίας

Πρεμιέρα με ήττα για τις Νηρηίδες

Με ήττα συνδυάστηκε η πρεμιέρα των Νηρηίδων στη Β’ Εθνική του ποδοσφαίρου γυναικών.

Στο παρθενικό τους παιχνίδι στην κατηγορία, οι Λαμιώτισσες ηττήθηκαν με σκορ 1-0 από τη Χαλκίδα στο γήπεδο «Αλέκος Παπαγεωργίου» στα Καλύβια.

Οι Ευβοιώτισσες ήταν καλύτερες στα σημεία στο πρώτο ημίχρονο. Το οποίο βέβαια δεν είχε ιδιαίτερο θέαμα. Στη μοναδική άξια αναφοράς φάση από πλευράς Νηρηίδων, η Πενταγιώτη είχε ένα καλό σουτ στα πρώτα λεπτά, που όμως έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη, η Χαλκίδα βρήκε το γκολ στο 58′. Η Πανάκη έκανε λάθος με τη μπάλα στα πόδια και η Χριστοφορίδη σε κενή εστία, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Με το 1-0 να διατηρείται μέχρι το φινάλε.

ΝΗΡΗΙΔΕΣ ΦΘΙΑΣ – NEXANS (Δ. Αποστολόπουλος): Πανάκη, Βόλη, Νταρλαδήμα, Κτενάκη, Πενταγιώτη, Σαχπαζίδη, Σακκά, Ογκίτσι, Τζωρτζάκη (63′ Λατσούδα), Κατσαούνου (78′ Μαγδαληνού), Μπαλκούρα.