Ακολουθήστε μας:

Άλλα αθλήματα

Νικητής με… διαφορά!

Σε ένα ματς που ΕΠΡΕΠΕ οπωσδήποτε να πάρει, ο Έσπερος Λαμίας το απόγευμα της Κυριακής στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων!

Η ομάδα της πόλης μας επικράτησε του Στρατωνίου με σκορ 81-69 για την 16η αγωνιστική της Β’ Εθνικής. Πήρε έτσι και το ροζ φύλλο, αλλά και τη διαφορά που ενδεχομένως της φανεί πολύτιμη στη συνέχεια. Αυτό, αφού υπερκάλυψε τους πέντε πόντους με τους οποίους είχε ηττηθεί στο παιχνίδι του πρώτου γύρου και υπερέχει πλέον στην ισοβαθμία.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μέτριο, με τους γηπεδούχους να «φτιάχνουν» διαφορά και να την χάνουν.Στην επανάληψη ωστόσο, η ομάδα του Γιάννη Σοφογιάννη πάτησε… γκάζι και πήρε την μεγάλη νίκη με σκορ 81-69. Κάλυψε δε και τη διαφορά των πέντε πόντων.

Πρώτος σκόρερ για τους Λαμιώτες ο Ρουμελιώτης που σταμάτησε στους 29 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 42-30, 66-52, 81-69.