Ακολουθήστε μας:

ΕΠΣ Φθιώτιδας

Ήττα στην Ευξεινούπολη για την Αταλάντη

Την δεύτερη ήττα της -σε ισάριθμα ματς- μετά την επανεκκίνηση του πρωταθλήματος, γνώρισε την Κυριακή η Αταλάντη, με σκορ 1-0 από την Δήμητρα Ευξεινούπολης.

Σε ένα ματς που η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, οι Φθιώτες έχασαν καλές ευκαιρίες στην επανάληψη, δεν κατάφεραν όμως να πάρουν έστω τον ένα βαθμό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να είναι ανώτεροι και να σπαταλάνε ευκαιρίες για να προηγηθούν. Το κατάφεραν στο 21′ με τον Κρανά να πλασάρει εύστοχα. Μάλιστα, στο 40′ οι Θεσσαλοί είχαν και δοκάρι. Στην επανάληψη, οι Λοκροί ανέβασαν την απόδοση τους και πίεσαν τη Δήμητρα, έχοντας σημαντικές ευκαιρίες. Το γκολ ωστόσο δεν ήρθε και το 1-0 διατηρήθηκε μέχρι τέλους.

Οι συνθέσειςτων δύο ομάδων:

ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ: Σταυράκης, Φαράντος, Καρράς, Στεφανής, Θωμαίδης, Κρανάς (Κλουκουτάρας 80′), Δημητρίου, Φουρκιώτης (93′ Στεργιόπουλος), Τζοβάρας, Βούλγαρης ( 67′ Σάβολι), Τσιάτσιος (Καραγιώργος 80′)

ΑΤΑΛΑΝΤΗ: Ανδρούτσος, Τσακανίκας, Πάππος, Τριανταφυλλόπουλος (51′ Σακκάς), Μακρόπουλος, Λυτάκης (79′ Μαλέρδος), Μαλισσόβας Α. (67′ Κατσιούλας), Μαλισσόβας Κ., Αβελάνο, Δουβάρας (79′ Τζιβελέκης), Χαϊκάλης.