Ακολουθήστε μας:

Τμήματα υποδομής

«Στραπάτσο» στη Λάρισα για την Κ17

Βαριά ήττα με σκορ 7-0 από την αντίστοιχη της Λάρισας, γνώρισε την Κυριακή η Κ17 της Λαμίας εκτός έδρας για το πρωτάθλημα τμημάτων υποδομής της Super League (ΣΤ΄όμιλος).

Οι «κυανόλευκοι» ουσιαστικά είχαν καλή εικόνα για ένα μισάωρο στο ματς. Εκεί ήταν το κομβικό σημείο που η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο τέλος του πρώτου μέρους. Ουσιαστικά εκεί πέταξε στα… σχοινιά τον ΠΑΣ Λαμία.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έπρεπε να κάνει μια μικρή υπέρβαση. Αντ’ αυτού δέχθηκε γκολ από τα αποδυτήρια, για να γίνει το 4-0 στο 55′ και το 5-0 στο 62′. Οι Θεσσαλοί είχαν δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους. Αλλά δεν σταμάτησαν εκεί…

Στο 70ο λεπτό έκαναν το 6-0 και διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα δέκα λεπτά αργότερα.