Ακολουθήστε μας:

Τμήματα υποδομής

Έδειξαν τον δρόμο οι Νέοι!

Κ19 Λαμία - Πανιώνιος 4-0

Τεράστια νίκη με το ευρύ 4-0 επί του Πανιωνίου, πέτυχε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Ενωσιακό η Κ-19 της Λαμίας.

Τα παιδιά του Λάκη Παπανικολάου ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στο παιχνίδι της 26ης αγωνιστικής με τους αντίστοιχους των Νεοσμυρνιωτών και έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Το σκορ για τους «κυανόλευκους» άνοιξε ο Δημητρίου μόλις στο 3′, ενώ ο Βλαχομήτρος επτά λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 2-0 που έμεινε μέχρι την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας βρήκε δύο ακόμα τέρματα με «δράστη» τον Κασάπα, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 79′ και το 84′.

Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΣ Λαμία έφτασε τους 28 βαθμούς και παραμένει στην 11η θέση και το -1 από τον ΠΑΣ Γιάννινα.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Παπανικολάου): Σόμογλου, Μητσόπουλος, Ψωρογιάννης, Σταθαράς, Στεφανής, Καραγιάννης, Κωστίκα, Καρβέλης, Βλαχομήτρος (56΄ Κασάπας), Λαμπρόπουλος (75΄ Αλτάνης), Δημητρίου (81΄ Κουδουνάς)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τζίνας, Νομικός Παν., Μπουσάι, Αγγελής (54΄ Μπιλικαΐδης), Mico, Bregu (67΄ Κουτσάκης), Γρίβας, Ρέτσος, Ντούλος (60΄ Αναστόπουλος), Νομικός Παρ. Δουγένης.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΠΑΕ ΠΑΣ Λαμία 1964