Ακολουθήστε μας:

Τμήματα υποδομής

Ματσάρα και νίκη για τους Νέους!

Το… ρόδι έσπασε η Κ19 της Λαμίας την Κυριακή το πρωί, αφού επικράτησε εντός έδρας με σκορ 3-2 του Βόλου.

Χρειάστηκε να φτάσουμε στην 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών, για να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη τα παιδιά του Λάκη Παπανικολάου και μάλιστα πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα.

Όλο το «ζουμί» ήταν στην επανάληψη, εκεί που σημειώθηκαν και τα πέντε γκολ της αναμέτρησης. Ο ΠΑΣ Λαμία μπήκε πιο… φουριόζος και κατάφερε στο 74′ να προηγείται με 3-0, χάρη στα γκολ των Φετεινίδη (52′), Βλαχομήτρου (58′) και Νικολόπουλου (74′).

Εν συνεχεία οι Θεσσαλοί μείωσαν, με τον Μπάλλα στο 77′. Πίεσαν για να ξανά μπουν στο ματς, ωστόσο άργησαν να βρουν κι άλλο γκολ, με τον ίδιο παίκτη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 90ο λεπτό.

Με τη σημερινή της νίκη, η ομάδα Νέων της Λαμίας έφτασε τους τέσσερις βαθμούς και μείωσε στο -1 από τον προτελευταίο ΝΠΣ Βόλο.