Ακολουθήστε μας:

Τμήματα υποδομής

«Εφτάψυχη» η Κ19!

Παρότι βρέθηκε δύο φορές να κυνηγάει στο σκορ, η Κ19 της Λαμίας έβγαλε… ψυχή το πρωί του Σαββάτου και πήρε το εντός έδρας 2-2 από την Ξάνθη.

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, τα παιδιά του Λάκη Παπανικολάου βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ. Είχαν καθαρό μυαλό ωστόσο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν και στις δύο περιπτώσεις, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό.

Οι Ακρίτες άνοιξαν το σκορ στο 34′ με τον Φάκη. Ωστόσο με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μεσουρούνης ισοφάρισε, στο 47′. Η Ξάνθη και πάλι με τον Φάκη πήρε προβάδισμα εκ νέου στο 73′, για να σώσει το βαθμό ο Νικολόπουλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 90ο λεπτό.

Έτσι, ο ΠΑΣ Λαμία έφτασε στους τέσσερις βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα. Παραμένει μεν στην τελευταία θέση, ωστόσο πλησίασε στο -1 από τον 13ο Βόλο, που φιλοξενείται αύριο από τον Αστέρα στην Τρίπολη.