Ακολουθήστε μας:

Οι υπόλοιποι

Έκανε τη δουλειά της η Λάρυμνα!

Την ώρα που ο Οπούντιος Μαρτίνου έπαιρνε στα χαρτιά το τρίποντο επί της Στυλίδας, η Προοδευτική Λάρυμνας έκανε το χρέος της και πέρασε νικηφόρα από τον Άγιο Κωνσταντίνο, παραμένοντας στο κυνήγι της κορυφής.

Για την 15η αγωνιστική της Α’ Φθιώτιδας, οι Λοκροί επιβλήθηκαν άνετα εκτός έδρας με σκορ 6-1 του Άρη και παρέμειναν στο -6 από την κορυφή. Την ίδια ώρα, το Μαρτίνο δεν χρειάστηκε να… ιδρώσει, αφού «χτυπημένη» από ίωση και τραυματισμούς, η Στυλίδα δεν μπόρεσε να συμπληρώσει αποστολή και δεν «κατέβηκε» στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Πιο δύσκολο έργο είχε η Μαλεσίνα που αντιμετώπισε την ανεβασμένη Νίκη Αγίας Παρασκευής εντός έδρας και έκαμψε την αντίσταση της με σκορ 1-0 και το γκολ να σημειώνεται λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Σε μια ματσάρα στο Μοσχοχώρι, ο Παμμωλιακός πήρε τη νίκη με σκορ 3-2 επί των Καλυβίων, που ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με αριθμητικό μειονέκτημα και είχαν δοκάρι στο 90′. Βαθιά ανάσα πήρε ο Ολυμπιακός Λαμίας που εκμεταλλεύτηκε το δικό του αριθμητικό πλεονέκτημα από το πρώτο ημίχρονο και επιβλήθηκε με σκορ 3-0 της Δάφνης Λιβανατών στο ουδέτερο Αμούρι.

Τέλος, εύκολο έργο είχε η Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας, που νίκησε πολύ εύκολο στη Σπερχειάδα με σκορ 5-0 τον Κεραυνό Βαθυκοίλου.