Ακολουθήστε μας:

Άλλα αθλήματα

Ψυχάρες στο Αιγάλεω!

Τεράστια νίκη στη ματσάρα του Αιγάλεω πανηγύρισαν την Κυριακή το απόγευμα τα κορίτσια του ΑΟ Λαμίας!

Σε ένα πολύ δραματικό παιχνίδι που χρειάστηκε να φτάσει στο τάι-μπρέικ, οι αθλήτριες του ΑΟΛ έβγαλαν ψυχή και κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-2 σετ.

Χαρακτηριστικό της εξέλιξεις της αναμέτρησης της 17ης αγωνιστικής της Pre League, είναι πως οι δύο ομάδες πέτυχαν τους ίδιους πόντους στα πέντε σετ που αγωνίστηκαν, τα οποία όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Οι Λαμιώτισσες μπήκαν διαβασμένες στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 σετ. Οι γηπεδούχες ωστόσο, ανέβασαν την απόδοση τους και εκμεταλλευόμενες την έδρα ισοφάρισαν σε 2-2, στέλνοντας το ματς σε πέμπτο σετ. Εκεί, ο ΑΟ Λαμίας ήταν σοβαρός και μπόρεσε να πάρει τη νίκη στις λεπτομέρειες, παραμένοντας στο… κόλπο της 3ης θέσης που θα τους δώσει το πλεονέκτημα της έδρας στην πρώτη φάση των πλέι-οφ.

Πλέον, την επόμενη αγωνιστική -σε ένα ματς που θα κρίνει πολλά- υποδέχονται στο Χαλκιοπούλειο τον ΖΑΟΝ (29/2, 18:00) θέλοντας οπωσδήποτε την -αν γίνεται- «καθαρή» νίκη.

Τα σετ: 25-27, 19-25, 25-20, 25-20, 13-15