Ακολουθήστε μας:

ΕΠΣ Φθιώτιδας

Θρίλερ στο Μώλο, εύκολα η Μαλεσίνα!

Με τρομερή ανατροπή στο φινάλε της αναμέτρησης, η Δάφνη Λιβανατών πανηγύρισε σπουδαία νίκη για την 4η αγωνιστική της Α’ Φθιώτιδας.

Παρότι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ από το Ρεγγίνι στο ουδέτερο γήπεδο του Μώλου, οι «πράσινοι» βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα, ισοφάρισαν δις και έφτασαν στη νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις.

Έτσι, παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας σε ισοβαθμία με τη Μαλεσίνα, που την ίδια ώρα έκανε επίδειξη δύναμης στο εντός με το Νέο Κρίκελλο. Με χατ-τρικ του Κωνσταντίνου και δύο ακόμα γκολ του Πέππα, επικράτησαν με σκορ 5-0.

«Ξεκλειδώνοντας» την αντίπαλη άμυνα στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός Λαμίας πήρε την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια με σκορ 3-0 στη Μεγάλη Βρύση επί των Καλυβίων, ενώ ένα γκολ του Κασάπα στο ξεκίνημα του ματς ήταν αρκετό προκειμένου ο Αστέρας Σταυρού να φύγει με το 1-0 από την Αγία Παρασκευή και την αναμέτρηση με τη Νίκη.

Ο Ευρυτανικός έχασε μέσα από τα χέρια του ένα σπουδαίο διπλό, με τον Δαφνησιακό να τον ισοφαρίζει στο τελικό 1-1 της Αρκίτσας στο τέλος, ενώ η Στυλίδα παίζοντας ορθολογικά επιβλήθηκε με σκορ 3-0 εκτός έδρας της Ηράκλειας.

Πολύ εύκολο έργο είχε τέλος η Προοδευτική Λάρυμνας στον Άγιο Κωνσταντίνου, όπου επιβλήθηκε με σκορ 5-1 του Άρη.