Ακολουθήστε μας:

ΠΑΣ Λαμία

Σαν Σήμερα: 6αρα με… χορό στη βροχή! (pics)

Μια από τις μεγαλύτερες σε εύρος νίκες της τις τελευταίες δεκαετίες πέτυχε η Λαμία σαν σήμερα πριν από επτά χρόνια. Πρόκειται για την εντός έδρας νίκη επί του Πυργετού με σκορ 6-2.

Την 1η Δεκεμβρίου του 2013, οι «κυανόλευκοι» φιλοξένησαν την θεσσαλική ομάδα για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Και υπό καταρρακτώδη βροχή… χόρεψαν στο χορτάρι και διατήρησαν τη θέση τους στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ είχε ανοίξει για την ομάδα μας ο Ζλατκόφσκι στο 6′, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα με πολύ ωραίο σουτ εκτός περιοχής ο Διαμαντίδης είχε κάνει το 2-0. Ο Πυργετός είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 με τον Νάστα στο 38′, ωστόσο ο ΠΑΣ Λαμία βρήκε δύο ακόμα τέρματα πριν την ανάπαυλα. Με τον Κόλεφ στο αμέσως επόμενο λεπτό και τον Ζλατκόφσκι στο 40ο λεπτό.

👍Ακολουθήστε μας στο Facebook

Ανάλογη η εικόνα και στην επανάληψη, όπου η ομάδα μας έκανε το 5-1 με αυτογκολ στο 58′ και ο Ζλατκόφσκι στο 61′ έκανε έξι τα τέρματα της. Το τελικό αποτέλεσμα είχε διαμορφώσει ο Πιρέ στο 70′.

ΛΑΜΙΑ (Περικλής Αμανατίδης): Φιρινίδης, Παπαστεργίου (76΄ Πάνος), Κοντοχρήστος, Μκρτσιάν, Γόγολος, Παπαδήμας, Αντωνίου, Ζλατκόφσκι (67΄ Τσαμαδιάς), Κόλεφ (62΄ Ταμάμης), Διαμαντίδης, Κιπτίου

ΠΥΡΓΕΤΟΣ (Νίκος Αργυρούλης): Αγριόδημος, Περήφανος, Καλφούντζος (62΄ Πότσης), Διβανές, Μαντζαφούλης, Καρκαντάς, Νάστας, Καψιώχας (67΄ Πίρε), Σάββας (67΄ Γκαραλιάκος), Ζαφειρίου, Βελετάνης.