Ακολουθήστε μας:

ΑΟ Λαμίας

Δεν του άφησε περιθώρια η ΑΕΚ

Την ήττα με 3-0 σετ από την ΑΕΚ, γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο ΑΟ Λαμίας στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Σε ένα εξ’ ορισμού δύσκολο ματς, τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι, γνωρίζοντας φυσιλογική ήττα από την «Ένωση».

Η τελευταία μπήκε δυνατά στο ματς και πήρε νωρίς προβάδισμα. Ωστόσο, ένα σερί του ΑΟΛ τον ξανά έβαλε στο ματς (14-12). Σε εκείνο το σημείο η ΑΕΚ βρήκε σερί πόντους από σωστές επιλογές, απομακρύνθηκε εκ νέου και έκανε το 25-18 και το 1-0.

Στο δεύτερο σετ, οι «κιτρινόμαυρες δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης. Έχτισαν από νωρίς μια διαφορά, την διατήρησαν και έκαναν πολύ εύκολα το 2-0 με 25-13.

Στο τρίτο σετ, ο ΑΟ Λαμίας μπήκε δυνατά… αφινιδιάσε την ΑΕΚ, καταφέρνοντας να πάει στο να ροκανίσει όπως διαφορά αυτή είχε χτίσει και να μειώσει στο 12-9. Όμως η «Ένωση» αντέδρασε, έχτισε εκ νέου ένα σκορ ασφαλείας (17-11), το οποίο διατήρησε μέχρι τέλους, με τις φιλοξενούμενες να μην μπορούν να κάνουν την υπέρβαση και το τελικό 25-18 και 3-0 να έρχεται φυσιολογικά.

Τα σετ: 25-22, 25-13, 25-18