Την καλή του αγωνιστική κατάσταση επιβεβαίωσε απόψε στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ο Λάζαρ Ρόμανιτς. Μετά το πολύ καλό παιχνίδι κόντρα στον Ιωνικό, ο Σέρβος είχε απόψε μια ακόμα πολύ γεμάτη εμφάνιση, δείχνοντας πόσο σημαντικός είναι για το σύνολο.
Ουσιαστικά ο νεαρός μεσοεπιθετικός ήταν ένας από εκείνους που «κουβάλησαν» την ομάδα στις πλάτες τους. Έκανε πολλά χιλιόμετρα, κουβάλησε πολύ μπάλα και την κράτησε δίνοντας σημαντικές ανάσες στους συμπαίκτες του. Πέραν τούτου, όταν οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου ανέβασαν ψηλά το πρέσινγκ, ο Ρόμανιτς ήταν εκείνος που έγινε… σκιά των αμυντικών του Άρη.
Την ίδια ώρα, ο Σέρβος έδωσε πάρα πολλές βοήθειες και στο ανασταλτικό κομμάτι. Σε φάση άμυνας επέστρεφε σε θέση αριστερού μπακ, προκειμένου να ελευθερωθεί ο Σαραμαντάς και να δώσει με την σειρά του βοήθειες στους δύο στόπερ. Και το έκανε για όλο το παιχνίδι ο Σέρβος.
Απέδειξε έτσι αυτό που εδώ και τόσα χρόνια λέμε και καταντάει γραφικό. Αλλά είναι αλήθεια! Ο καλός Ρόμανιτς μπορεί να δώσει πάρα πολλά στον ΠΑΣ Λαμία.
0
votes
3 Comments
Most Voted
2 years ago
Όντως. Ως πότε;
2 years ago
ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ. ΚΑΙ ΠΑΡ` ΟΛΑ ΑΥΤΑ,Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΠΡΡΟΣΑΝΑΤΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΣΙΜΟΝ ΕΝΑ ΔΕΞΙΟ ΟΠΙΣΘΟΦΥΛΑΚΑ ” ΣΕ ΚΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ 33 ΕΤΩΝ”, ΠΟΥ “ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ” ΤΟ 24ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΒΙΔΑΚΗ ΠΟΥ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΑΛΟ ΔΙΔΥΜΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΝΔΡΑ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑΝ ΓΚΟΛΤΖΗ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΕΠΙΤΕΛΙΚΟ ΜΕΣΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ.
ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΑΡΑΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ, ΔΕΝ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟ
2 years ago
Από την αρχή, είχα την πεποίθηση ότι θα έχει καλή αγωνιστική πρόοδο, παρ΄όλο που μέχρι το 2021, δεν έδειξε βελτίωση…ίσως δεν είχε βρει συμπαίκτη -συμπαίκτες για συνεργασία? Βλέπω από το 2022, μια αλλαγή στο καλύτερο, ΜΑΚΑΡΙ, ειναι & Λαμιώτης τώρα…