Ακολουθήστε μας:

ΕΠΣ Φθιώτιδας

Πρώτη και καλύτερη με 3αρα στην Ηράκλεια! (vid)

Η φοβερή και τρομερή Στυλίδα συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της για τον τίτλο!

Οι γείτονες συνέχισαν με την… κεκτημένη ταχύτατα που απέκτησαν στο πρώτο μισό της φετινής σεζόν. Έτσι, το Σάββατο (22/1) στην επανεκκίνηση της Α’ Φθιώτιδας πέρασαν εύκολα από την Ηράκλεια. Επικράτησαν με σκορ 3-0 και διατηρήθηκαν μόνοι πρώτοι και στο +3 από την δεύτερη θέση και τον Ολυμπιακό Λαμίας.

Η μεγάλη διαφορά δυναμικότητας με τον αξιόμαχο κατά τα άλλα ΟΦ Ηράκλειας, φάνηκε εξ’ αρχής. Μόλις στο 5′ ο ΑΟΣ κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ταμπάκης, απλουστεύοντας τα πράγματα. Δέκα λεπτά αργότερα δε, ο Κίτσος με αυτογκόλ έκανε το 2-0 και ουσιαστικά έκανε το υπόλοιπο ματς… τυπική διαδικασία.

Η Στυλίδα έριξε ταχύτητα, η Ηράκλεια δεν μπόρεσε να βρει αντίδραση και ο Χρήστος Βαρυπάτης στο 86ο λεπτό, απλά διαμόρφωσε το τελικό 3-0.