Ακολουθήστε μας:

Έσπερος Λαμίας

Επιστροφή στα παρκέ με νίκη για Έσπερο

Το Lamia Ole πενθεί για τον χαμό του εμβληματικού αρχηγού του ΠΑΣ Λαμία και φίλου, Θανάση Αργύρη. Είμαστε υποχρεωμένοι ωστόσο να μεταφέρουμε την ειδησεογραφία της ημέρας.

Με νίκη επέστρεψε στα γήπεδα ο Έσπερος Λαμίας την Κυριακή! Στο πρώτο της παιχνίδι για το 2022 η ομάδα της πόλης μας έκαμψε στο Χαλκιοπούλειο την αντίσταση των μαχητικών Ίκαρων Τρικάλων με σκορ 77-68.

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής του μπάσκετ, οι παίκτες του Γιάννη Σοφογιάννη -όπως συνηθίζουν φέτος- ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να φτάσουν σε ένα ακόμα πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα.

Παρότι οι Λαμιώτες πήραν διαφορά ασφαλείας στο πρώτο δεκάλεπτο (23-14), οι Θεσσαλοί διόρθωσαν τα λάθη τους στο δεύτερο και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 37-36. Με σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση όμως, οι γηπεδούχοι ανέκτησαν το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να φτάσουν σχετικά εύκολα στην νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 23-14, 36-37, 63-55, 77-68