Ακολουθήστε μας:

ΑΟ Λαμίας

Θρίαμβος του ΑΟΛ στην Θεσσαλονίκη!

Τεράστια νίκη με ανατροπή μέσα στην Θεσσαλονίκη επί του ΠΑΟΚ, πανηγύρισαν το απόγευμα του Σαββάτου τα κορίτσια του ΑΟ Λαμίας.

Οι Λαμιώτισσες γύρισαν… τούμπα δύο φορές το ματς στην Μίκρα για την 22η αγωνιστική της Volleyleague. Το έστειλαν έτσι στο τάι-μπρέικ, εκεί που υποχρέωσαν τον «Δικέφαλο» του Βορρά σε ήττα με 3-2 σετ.

Με εξαίρεση του πρώτο σετ, που οι «ασπρόμαυρες» το κατέκτησαν εύκολα με 25-13, τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη κοίταξαν στα μάτια έναν ποιοτικά ανώτερο αντίπαλο. Ισοφάρισαν σε 1-1 με 25-23, έχασαν το τρίτο στις λεπτομέρειες με 25-22 και έστειλαν το ματς στο τάι-μπρέικ με 25-21. Εκεί είχαν την ψυχολογία με το μέρος τους, πήραν από νωρίς διαφορά ασφαλείας και έφτασαν στο 15-9 και το 3-2.

Τα σετ: 25-13, 23-25, 25-22, 21-25, 9-15