Ακολουθήστε μας:

Οι υπόλοιποι

Απαλλάχθηκε ο Παναιτωλικός!

Δεν υπήρξε προσπάθεια χειραγώγησης της αναμέτρησης του Παναιτωλικού με τον ΟΦΗ! Αυτό απεφάνθη η επιτροπή δεοντολογίας της ΕΠΟ την Πέμπτη.

Η ομοσπονδία με ψήφους 2 προς 1 αποφάσισε πως δεν τίθεται θέμα χειραγώγησης στο συγκεκριμένο παιχνίδι και παράλληλα υπαιτιότητα της ομάδας του Αγρινίου. Αυτό σημαίνει πώς σε πρώτη φάση η τελευταία δεν κινδυνεύει με υποβιβασμό. Θα κληθεί ωστόσο να πληρώσει ένα πρόστιμο 300 χιλιάδων ευρώ για το γεγονός ως μέλος της έπαιξε στοίχημα εν αγνοία της διοίκησης.

Μέσα στις επόμενες μέρες ο Παναιτωλικός αναμένεται να λάβει το σκεπτικό της απόφασης και υπάρχει πιθανότητα να ασκηθεί έφεση για το μέγεθος του οικονομικού προστίμου.

Αντίθετα πάντως με τον σύλλογο, η ΕΠΟ τιμώρησε με απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο τον Χρήστο Κουτσοσπύρο. Του επέβαλε παράλληλα χρηματικό πρόστιμο 40.000 ευρώ.

Advertisement
8 Σχόλια

8 Comments

  1. Λαμιώτης

    02/06/2022 at 7:23 μμ

    Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΥΛΑ!!!! ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ!!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕ 300.000 ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ;;; ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΟΙ ΨΗΦΟΙ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ. ΠΛΕΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΑΕ!!! ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ 300.000 ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ!!! ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΝΑΣ Η ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ;;; ΧΑΖΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ;;; ΟΚ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΠΑΡΑΖ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΠΛΩΣ ΣΗΜΕΡΑ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΜΟΙ ΞΕΒΡΑΚΩΘΗΚΑΝ!!!!
    Υ.Γ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ!! ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΑΤΕ ΜΟΥΓΚΟΙ!!!

  2. yannis

    02/06/2022 at 7:42 μμ

    Εγώ είμαι μόνιμος κάτοικος Αθηνών και κάθε φορά που ανεβαίνω Λαμία με το ζόρι κρατιέμαι να μην αρπάξω κανένα “Λαμιώτη” στα καφενεία που μπροστά μου βρίζει και παρακαλάει να πέσουν τα “λέσσα” (η Λαμία δηλαδή)
    Τώρα θα φανεί αν η Λαμία θέλει και μπορεί να πάρει αυτό που εμείς οι υπόλοιποι θέλουμε…το μεγαλύτερο πρόβλημα στη σημερινή Λαμία είναι ο κόσμος της και η αδιαφορία του στην καλύτερη των περιπτώσεων.

    • Λαμιώτης

      02/06/2022 at 8:10 μμ

      ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ 1000% ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΑΡΠΑΞΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ…ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΛΗΓΗ!!! ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΤΗΣ ΓΟΥΡΝΑΣ!!! ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!! ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΟΣΜΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ…ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ!!!
      FORZA LAMIARA!!!!

  3. ΗΒ

    02/06/2022 at 8:13 μμ

    Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΜΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΑΣΚΩΝΤΑΣ ΕΦΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΤΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ, ΔΗΜΑΡΧΟ κλπ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΓΡΙΝΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ…ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ ΑΝ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΠΑΡΑΖ..

    • Λαμιώτης

      02/06/2022 at 8:41 μμ

      ΠΟΙΟΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ;;; ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΧΝΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΙ;;; ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΕΠΙ ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΥΣ ΧΑΘΗΚΑΝ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟ ΚΕΥΠ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΤΙΣ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΛΑΘΡΟ;; ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΜΑΣ;;; ΤΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ!!! ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ!!!! ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΟΙ ΕΝΝΟΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ!!! ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ;;; ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΥΠΟΔΟΧΗ. ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΕΣ!!! ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ Ο ΛΑΟΣ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΕΙ!!! …ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΑΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ Η ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΟΥΓΚΟΙ!!! ΕΣΕΙΣ ΔΙΑΛΕΓΕΤΕ!!!

  4. Νικος

    02/06/2022 at 8:16 μμ

    Ευτυχώς, γιατί όσο θα περνούσαν οι μέρες τόσο χειρότερο θα ήταν εν όψει των μπαράζ.

  5. Φριξος

    02/06/2022 at 9:02 μμ

    Ειλικρινα η “Ανεξαρτητη δικαιοσυνη” εκαμψε και επιβεβαιωσε το ποσο ανεξσρτητη ειναι, μετα τη σημερινη της αποφαση και μαλιστα με ψηφους 2-1. Δηλαδη ο ενας εκ των τριων δικαστων πιυ ειδε δολο και στοιχηματισμο κρινοντας τον Παναιτωλικο ενοχο, εκανε λαθος; Ειναι δεν ειναι στοιχηματισμος, οταν οχι μια αλλα 14 φορες υπεπεσε στο ιδιο ατοπημα; Αυτο λεγεται δικαιοσυνη ανεξαρτητη; Με συγχωρειτε, αλλα εμενα δεν με πειθει πλεον. Οσο για τον Απολλωνα και τη Λαμια, πρεπει να κανουν εφεση, ειδ` αλλως να παραδωσουν τα δελτια των παικτων στην Ε.Π.Ο. χωρθς δευτερη σκεψη και να χαιρονται την αψεγαστη απιφαση τογς.
    Ο κανονισμις λεει πουθενα κατι τετοιο; Οχι βεβαια. Πως ειναι δυνατον η αποφαση της γνωμοδοτικης να ειναι εντελως αντιθετη με αυτη “των ανεξαρτητων δικαστων της ΕΠΟ”;Τα ιδια στοιχεια δεν εξετασαν κι οι δυο; Τοσο λαβρακια ηταν οι δευτεροι;

    • Νικος

      03/06/2022 at 7:33 πμ

      Δεν υπάρχει δυνατότητα έφεσης από τρίτους. Μόνο ο Παναιτωλικός μπορεί και θα κάνει για το πρόστιμο. Την Δευτέρα επικυρώνεται η βαθμολογία και Σάββατο ή Κυριακή ο πρώτος αγώνας μας. Μην αποσπαμε την προσοχή μας. Μέσα στο γήπεδο θα μείνουμε στην κατηγορία. Τα κεφάλια μέσα παίχτες και προπονητικό τιμ και στον Κλατεμπεργκ μήνυμα ότι τα παιχνίδια είναι 50-50.