Ακολουθήστε μας:

ΠΑΣ Λαμία

Πυροδοτεί «βόμβα» με Μποάκιε!

Φέρνει επιθετικό που ανεβάζει το επίπεδο ο ΠΑΣ Λαμία! Η ομάδα μας φέρεται να έχει συμφωνήσει προφορικά με τον Ρίτσμοντ Μποάκιε, ο οποίος μέσα στις επόμενες ώρες αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά, θα ανακοινωθεί από την ομάδα μας.

Ο 29χρονος διεθνής Γκανέζος φέρεται να είναι ο «εκλεκτός» των «κυανολεύκων» για την επιθετική τους γραμμή, ερχόμενος στην πόλη μας κουβαλώντας πολύ πλούσιο βιογραφικό. Μάλιστα, σύμφωνα με το starsports.gr ο παίκτης βρίσκεται ήδη στην Αθήνα, με σκοπό να έρθει αύριο και να ολοκληρώσει την μεταγραφή του.

Ο Μποάκιε έμεινε πρόσφατα ελεύθερος από την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ, ωστόσο έχει συστηθεί στο ευρωπαϊκό κοινό μέσω του Ερυθρού Αστέρα. Εκεί που έχει καταγράψει 104 συμμετοχές και 60 γκολ. Παράλληλα, «κουβαλάει» μεγάλη εμπειρία και από την γειτονική Ιταλία, εκεί που έχει φορέσει τις φανέλες της Σασουόλο, της Τζένοα, της Λατίνα και της Αταλάντα, ενώ ανήκε από το 2012 έως το 2014 στην Γιουβέντους χωρίς ωστόσο να κάνει συμμετοχή στην ανδρική ομάδα.

Έχει αγωνιστεί επίσης στην Ισπανία με την Έλτσε, στην Πολωνία με την Γκόρνικ, την Ολλανδία με την Ρόντα και την Κίνα με την Τζιάγκσου.

Μεταξύ άλλων, ο Μποάκιε έχει αγωνιστεί 19 φορές με την Εθνική ομάδα της Γκάνας και έχει πετύχει επτά γκολ.

Advertisement
9 Σχόλια

9 Comments

  1. Βασίλης

    16/08/2022 at 8:39 μμ

    Αν κλείσει ο Μποακιε θα πρόκειται για τον καλύτερο επιθετικό που είχαμε ολα αυτά τα χρόνια στη μεγάλη κατηγορία

    • Λαμιώτης

      16/08/2022 at 8:49 μμ

      ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!! ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΈΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ. ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ CHAMPIONS LEAGUE ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ ΕΙΧΕ ΠΑΣΤΕΛΩΣΕΙ ΜΠΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΟ 3-1. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΌΣ ΑΠΌ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ.

  2. G. K

    16/08/2022 at 8:46 μμ

    Πρόκειται για πολύ καλή περίπτωση επιθετικού..Μακάρι να είναι υγιής και να υπογράψει.

  3. Φριξος

    17/08/2022 at 11:56 πμ

    ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΙΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΗΕΙ.ΣΑΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ, Ο ΛΑΜΙΩΤΗΣ ΜΕ ΧΡΕΗ-ΦΕΡΕΦΩΝΟ “ΜΑΝΑΝΤΖΕΡ”, ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟ, ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ.ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙ.
    ΑΝ ΑΠΟΔΕΙΧΘΟΥΝ ” ΜΑΠΑ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ”, ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΩ ΕΥΘΥΣ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΑΝ ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ,ΔΕΝ ΕΠΙΚΡΟΤΩ, ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΘΩ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΜΑΝΑΤΖΕΡ;
    ΥΓ. ΚΥΡΙΕ ΜΑΝΑΝΤΖΕΡ, ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΑΧΑΙΡΑΣ; ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ Β` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΚΤΟΣ.ΕΛΛΑΔΑΣ.

  4. Stauros

    17/08/2022 at 5:56 μμ

    Πολύ καλός επιθετικός

    • Λαμιώτης

      17/08/2022 at 8:39 μμ

      ΠΕΣ ΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ….ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΑΠΟ ΠΡΟΕΔΡΟ ΜΕΧΡΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ….ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥΣ!!! ΤΟΣΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟΣΑ ΛΕΝΕ…3/5 ΣΧΟΛΙΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΒΟΗΘΉΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΑΣ!!! ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ…Η ΜΉΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ….ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ…..

      • Λαμιώτης

        17/08/2022 at 8:47 μμ

        Υ.Γ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΚΑΚΩΣ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΙΚΡΙΑ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΊΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ SITE ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΟΎΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ. ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!! ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΤΙΡΙΞΗ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ Η ΜΕ ΕΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ!!! ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ!!!
        FORZA LAMIARA!!!

        • Βασίλης

          18/08/2022 at 7:53 πμ

          Απορώ γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι. Ο άνθρωπος δεν αγαπάει ούτε τα έντερα του που λένε, έχει πρόβλημα.
          Εκτός του ότι είναι παντελώς άσχετος σχετικά με το πως λειτουργεί μια ομάδα και έννοιες όπως μπάτζετ κτλ.
          Η διάφορα μας μέσω εκείνο ξέρεις ποια είναι;
          Οτι αύριο αν η ομάδα βρεθεί για κάποιο λόγο στα τοπικά εμείς θα ακολουθούμε και θα στηρίζουμε. Εκείνος είναι Λαμία για οσο η Λαμία παίζει Superleague

          • Λαμιώτης

            18/08/2022 at 8:57 πμ

            ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ!!! ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!! ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΟΛΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ!!! ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΩ ΜΙΑ ΖΩΗ!!! ΛΑΜΙΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ!!!! FORZA LAMIARA!!!!