Ακολουθήστε μας:

ΠΑΣ Λαμία

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Επιστρέφει ο Βασιλαντωνόπουλος!

Μετά από τρισήμιση χρόνια, ο Σταύρος Βασιλαντωνόπουλος θα φορέσει και πάλι την φανέλα του ΠΑΣ Λαμία.

Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του Lamia Ole, ο 30χρονος μπακ ήρθε σε συμφωνία με την ομάδα μας, προκειμένου να ξανά φορέσει την φανέλα της. Αυτό που αναφέρει το ρεπορτάζ, είναι πως υπάρχει οριστική συμφωνία ανάμεσα στους «κυανόλευκους» με τον ποδοσφαιριστή. Μάλιστα, αυτός μέσα στα επόμενα 24ωρα θα βρίσκεται στην πόλη μας για να ξεκινήσει τις προπονήσεις.

Κι αυτό καθώς παραμένει χωρίς ομάδα από τον Σεπτέμβριο. Η διακοπή λόγω του Μουντιάλ ακούγεται ιδανική στην περίπτωση του, αφού θα προλάβει να καλύψει το χαμένο έδαφος από άποψη φυσικής κατάστασης. Αυτός είναι και ο λόγος που αναμένεται άμεσα στην πόλη μας για να ξεκινήσει προπονήσεις.

Υπενθυμίζεται πως ο Βασιλαντωνόπουλος έχει φορέσει την φανέλα της Λαμίας και πάλι την διετία 2017 έως 2019. Στις δύο πρώτες σεζόν της ομάδας μας στην Super League. Στο διάστημα αυτό έκανε 67 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Πέτυχε τρία γκολ και μοίρασε επτά ασίστ.

Την περασμένη σεζόν, ο έμπειρος οπισθοφύλακας αγωνίστηκε με την φανέλα του Ατρομήτου, έχοντας νωρίτερα μείνει ελεύθερος από την ΑΕΚ στην οποία ανήκε από το 2015. Μετά την αποχώρηση του από την ομάδα μας, δοκίμασε την τύχη του και στο εξωτερικό. Αγωνίστηκε στην πολωνική Γκόρνικ Ζάμπρζε. Μεταξύ άλλων, έχει παίξει επίσης σε Βέροια, Απόλλωνα Σμύρνης, Παναχαϊκή και Παναιγειάλειο, ενώ τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα τα έκανε στην Θύελλα Αιγίου.

Advertisement
10 Σχόλια

10 Comments

  1. boubis ieroloxiths

    15/11/2022 at 11:39 πμ

    τίποτα αλλο απο κανα ΚΑΠΗ θα φέρετε;

  2. Νικος

    15/11/2022 at 2:30 μμ

    Έχουμε μπακ που έκαναν προετοιμασία και δεν παίζουν (Σαραμαντας, Προβυδακης) και χρειαζόμαστε τον Βασιλαντωνοπουλο που δεν εκανε; Ωραίος παιχτης, αλλά…

  3. Σεραφείμ Θ.

    15/11/2022 at 2:32 μμ

    ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΓΝΩΜΩΝ,ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ,ΟΜΩΣ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΗΣ,ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΕΝΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΕΝΑΣ ΤΥΦΛΟΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΕ 11 ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΤΥΧΑΜΕ 6 ΓΚΟΛ,ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ-ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΔΥΣΤΟΚΙΑ-ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ.
    ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΘΕΛΕΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΣΩΘΕΙ Η ΟΜΑΔΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΓΕΝΕΙΣ, ΗΤΟΙ ΕΠΙΤΕΛΙΚΟ ΜΕΣΟ ΠΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΕΝΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΞΤΡΕΜ ΚΙ ΕΝΑ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΓΚΟΛ. ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΥΡΙΟΙ, ΕΑΝ ΑΔΥΝΑΤΕΙΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΠΡΑΞΑΤΕ Η ΘΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ, ΤΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΚΛΠ, Η ΔΕΝ ΤΗ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΣΧΑΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΛΥΣΕΤΕ, ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΛΥΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΔΙΑΣΕΡΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ,ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ. ΛΙΓΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ.-

    • Νικος

      15/11/2022 at 6:45 μμ

      Εδώ φίλε μου διώχνουν τον Ρομανιτς επειδή θέλουν να αποδείξουν ότι το καλοκαίρι δεν έκαναν λάθος επιλογες. Λαρισα την χρονια που έπεσε καταντήσαμε. Αντιδράστε.

  4. yannis

    15/11/2022 at 4:52 μμ

    O Marcello έχει πέσει σε δυσμένεια στον Ολυμπιακό…ας τον φέρουμε εδώ στην κοιτίδα της χοληστερίνης να βγει στη σύνταξη ευτυχισμένος!

  5. DrPanos

    15/11/2022 at 5:02 μμ

    Αυτό σημαίνει ότι μάλλον αποχωρεί ο Προβιδάκης, ο οποίος κάτι μου λέει ότι φεύγοντας θα εξελιχθεί σε νέο Σάλιακα.

    • Νικος

      15/11/2022 at 6:42 μμ

      Και μυαλό δεν βάζουμε.

  6. ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ Α...

    15/11/2022 at 10:00 μμ

    Αν έρθει ο παίκτης στην ομάδα θα βοηθήσει, έχει αποκτήσει εμπειρία! Έφυγε από εδώ νεοσύλλεκτος & θα επιστρέψει μάχιμος….

    • Νικος

      15/11/2022 at 10:14 μμ

      Και απροπονητος

  7. Σεραφείμ Θ.

    16/11/2022 at 1:31 μμ

    ΦΙΛΕ ΠΑΝΟ, ΝΑ ΕΙΣΣΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΗ ΣΤΗΛΗ ΑΥΤΗ, ΟΤΙ Ο ΠΡΟΒΙΔΑΚΗΣ ΕΑΝ ΒΑΛΕΙ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΩ, ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ, ΗΤΟΙ ΤΡΙΠΛΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΦΑΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΙΟ ΟΜΑΔΙΚΟΣ, ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΛΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ.
    ΑΣ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ, ΤΟΣΟ ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ [ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ Η ΤΑ ΦΕΡΕΦΩΝΑ], ΟΣΟ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ κ. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΤΙ ΣΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΕΣ [ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΣΙΛΙΚΑ ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ] ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΤΡΙΓΥΡΩ ΤΟΥ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
    ΜΑΖΕΨΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΞΑΝΑ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ. ΗΘΕΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΞΕΡΩ, ΜΗΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΔΙΕΘΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ; ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ; ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ????