Ακολουθήστε μας:

Άλλα αθλήματα

Άνετα ο ΑΟΛ

Ακόμα μια νίκη πανηγύρισε στο γήπεδο του ο ΑΟ Λαμίας, που επικράτησε εύκολα το βράδυ του Σαββάτου με 3-0 σετ του Πανιωνίου για την 19η αγωνιστική της Pre League γυναικών.

Η ομάδα της Λαμίας μπήκε… φουριόζα στο ματς και κατέκτησε εύκολα το πρώτο σετ. Με εξαίρεση την αρχή του ματς που ήταν ισορροπημένο, οι γηπεδούχες πέρασαν μπροστά στο σκορ και το πήραν άνετα με σκορ 25-13.

Με το ίδιο σκορ (25-13) πήρε και το δεύτερο σετ ο ΑΟΛ, χωρίς να δεχτεί την παραμικρή πίεση από τον αντίπαλο. Στο ίδιο έργο θεατές ήμασταν και στο τρίτο σετ. Ο ΑΟΛ μπήκε αποφασισμένος να τελειώσει το παιχνίδι και το έκανε με σκορ 25-16 πανηγυρίζοντας την νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-13, 25-13, 25-16.

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Ηλίας Αγγέλης): Σαββίδου, Μάρκου, Ντραγκότι, Παπαμίχου, Kojic-Djuric, Τσαγκάρη, Καϊμάκη, Παπαδοπούλου, Τσιάκουλα, Κλέτσα, Νούσια, Τσιούμα, Φαλιάγκα.