Ακολουθήστε μας:

Άλλα αθλήματα

Χαλαρά η Αναγέννηση

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα της Αναγέννησης Λαμίας, που μετά την ήττα στο ντέρμπι με το Σχηματάρι επικράτησε εύκολα για την 8η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ του Αστέρα Αλιβερίου με σκορ 76-52.

Στο παιχνίδι μπήκε καλύτερα το Αλιβέρι και προηγήθηκε με 0-4, στην συνέχεια το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο και η Αναγέννηση πέρασε μπροστά στο σκορ με 14-19, και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο 19-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ, αύξησαν την διαφορά που έφτασε έως και 13 πόντους κλείνοντας το ημίχρονο στο 39-26.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν φορτσατοι, πήρανε διαφορά 20 πόντων 48-28, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν το παιχνίδι, μείωσαν στους 10 (50-40) με την ομάδα της Λαμίας να κλείνει το τρίτο δεκάλεπτο 56-40.

Το 4ο δεκάλεπτο ήταν μονόλογος για την Αναγέννηση, πήρε διαφορά που έφτασε και τους 29 πόντους 74-45,για να πάρει την νίκη με τελικό σκορ 76-52.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Κώστα Κουμπούρα ο Στογίλκοβιτς με 22 πόντους και δύο τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 39-26, 56-40, 76-52.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κώστας Κουμπούρας): Στογίλκοβιτς 22 (2), Μπερτσιμάς, Αντωνόπουλος 8 (2), Φετοκάκης 2, Νικολάου 3 (1), Κεραμάρης 3 (1), Αργύρης 8, Τζελέπης 2, Πουλής 11, Φραγκιαδάκης 8, Σφυρής 3, Τσακωνίτης 6 (2).