Ακολουθήστε μας:

Άλλα αθλήματα

Πισωγύρισμα στην Χαλκιδική

Παρότι στο τέλος λίγο έλειψε να κάνεει την ανατροπή, ο Έσπερος Λαμίας γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα την ήττα στη Χαλκιδική από την Ευρώπη Πευκοχωρίου με σκορ 79-74.

Κόντρα στον ουραγό της βαθμολογίας του Βορείου ομίλου της Β’ Εθνικής, οι παίκτες του Γιάννη Σοφογιάννη έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (38-34). Στο τρίτο δεκάλεπτο ωστόσο, είδαν τη διαφορά να ξεφεύγει και να φτάνει στο +15 (65-49).

Στην τελευταία περίοδο πάλεψαν για να επανέλθουν, ωστόσο ηττήθηκαν εν τέλει στις λεπτομέρειες με σκορ 79-74.

Σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα, ο Έσπερος βρίσκεται πλέον εντός της επικίνδυνης ζώνης, αφού βρίσκεται στην 13η θέση με 19 βαθμούς (Αίας Ευόσμου και Στρατώνι έχουν επίσης 19, αλλά με καλύτερα διαφορά πόντων).