Ακολουθήστε μας:

ΠΑΣ Λαμία

Ισοφάριση με γκολ… εφεύρεση!

Μπορεί το παιχνίδι στο Περιστέρι σήμερα να μην έχει ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον, η διαιτητική τριάδα ωστόσο φρόντισε να αφήσει το στίγμα της! Πως; Συμβάλλοντας σε πολύ μεγάλο βαθμό στο 1-1 του Ατρόμητου με τη Λαμία στην ανάπαυλα.

Συγκεκριμένα, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, καταλογίστηκε φάουλ του Σασί πάνω στον Κιβρακίδη λίγο πίσω από τα όρια της περιοχής, με τον κ. Τάση να… βάζει την ομάδα μας στα καρέ της. Βέβαια, μόλις στο πρώτο τηλεοπτικό ριπλέι γίνεται ξεκάθαρο πως ο Αφρικανός μεσοεπιθετικός του ΠΑΣ Λαμία «τσίμπησε» τη μπάλα και δεν έκανε κανένα φάουλ.

Σε κάθε περίπτωση, από το φάουλ αυτό, ο Γκάλο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κάχριμαν και διαμόρφωσε το 1-1 του ημιχρόνου στο Περιστέρι.

Σημειώνεται πως από τον πάγκο της ομάδας μας υπήρξαν έντονα παράπονα και για τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων, αφού κρίθηκαν πολλά. Ωστόσο, η απάντηση που δόθηκε από τον τέταρτο διαιτητή, ήταν πως ο έξτρα χρόνος είχε να κάνει με τους τραυματισμούς που υπήρξαν στο πρώτο μέρος.