Ακολουθήστε μας:

ΠΑΣ Λαμία

Τους έχει… άχτι ο Ντέλετιτς!

Ο ίδιος τρέφει απεριόριστο σεβασμό στην ΑΕΛ, οι άνθρωποι της όμως δεν του έχουν… σούρει και λίγα. Λογικό είναι λοιπόν, ο Μίλος Ντέλετιτς να «διψάει» να δώσει απαντήσεις όταν τους έχει αντίπαλους.

Και το ίδιο έκανε και στο χθεσινό 0-0 του «Αθανάσιος Διάκος». Ο Σέρβος εξτρέμ ήταν πιθανότατα ο κορυφαίος του αγωνιστικού χώρου, αποτελόντας ένα από τα πιο επικίνδυνα «όπλα» του ΠΑΣ Λαμία.

Ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο, έκανε ότι… ήθελε την άμυνα των Θεσσαλών. Είχε δύο δοκάρια και έφτιαξε τις μεγάλες ευκαιρίες των Ανχελ Μαρτίνεθ και ο Καραμάνου, που όμως δεν κατέληξαν γκολ. Στην επανάληψη εν τέλει βρήκε δίχτυα και το πανηγύρισε δειόντως. Το γκολ του ωστόσο δεν μέτρησε αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.

Γενικότερα πάντως, ο Ντέλετιτς επιβεβαίωσε την συνεχώς ανοδική του φόρμα, που έχει φέρει τη Λαμία στη θέση ασφαλείας που βρίσκεται σήμερα.