Ακολουθήστε μας:

ΕΠΣ Φθιώτιδας

Αγγλικό σκορ με τον Κακκάβα να δίνει την λύση!

Σε μια ματσάρα με ανατροπές και αγγλικό σκορ, ο Αστέρας Σταυρού αναδείχθηκε μεγάλος νικητής στην «μάχη» της 3ης αγωνιστικής της Α’ Φθιώτιδας με τον Οπούντιο Μαρτίνου. Η ομάδα της Λαμίας, παρότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε και πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 3-2.

Οι Λοκροί αιφνιδίασαν άπαντες στον Σταυρό και προηγήθηκαν με τον Κωτσαλά στο 16′. Ωστόσο, ο Αστέρας δεν τα… έχασε και βρήκε άμεσα απάντηση και μάλιστα εις διπλούν. Αρχικά ο Λάιος ισοφάρισε στο 28′, για να κάνει την ανατροπή ο Χαντζής δύο λεπτά αργότερα.

Κι εκεί που όλα έδειχναν πως το 2-1 θα είναι το σκορ του ημιχρόνου, το Μαρτίνο βρήκε και αυτό απάντησε, με τον Μαλέρδο στο 42′ να επαναφέρει τις ισορροπίες και να διαμορφώνει το 2-2 της ανάπαυλας.

Το γκολ αυτό έκανε την επανάληψη… ροντέο. Την λύση για τον Αστέρα έδωσε ο Κακκάβας που με γκολ στο 60ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Έτσι, η ομάδα του Σταυρού έφτασε στους έξι βαθμούς, αφήνοντας τον Οπούντιο στους τρεις. Για την 4η αγωνιστική, ο Αστέρας θα φιλοξενηθεί από τα Καλύβια στο ουδέτερο Νέο Κρίκελλο στο λαμιώτικο ντέρμπι. Αντίθετα, το Μαρτίνο θα φιλοξενήσει στην Μαλεσίνα την Νίκη Αγίας Παρασκευής.