Ακολουθήστε μας:

ΑΟ Λαμίας

Εκτός τελικού ο ΑΟΛ!

Εκτός τελικού του τουρνουά που διοργανώνει ο ΑΟ Λαμίας στην πόλη μας -Λεωνίδεια 2020- με την συμμετοχή του Ολυμπιακού, του ΠΑΟΚ και της Θέτις Βούλας.

Στο πρώτο παιχνίδι της διοργάνωσης, η ομάδα της πόλης μας ηττήθηκε με 3-2 σετ από την πιο έμπειρη Θέτιδα Βούλας. Απέναντι σε μια ομάδα με σαφώς περισσότερες εικόνες, τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη έδειξαν μαχητικό πνεύμα και κατάφεραν να διεκδικήσουν μέχρι τέλους τη νίκη.

Ο ΑΟΛ έχασε το πρώτο σετ σχετικά εύκολα μη μπορώντας να βρει απαντήσεις στην Θέτιδα (11-25). Ωστόσο, στο δεύτερο ήταν πιο ανταγωνιστικός. Το ματς πήγαινε πόντο-πόντο και τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη ισοφάρισαν σε 1-1 σετ (25-23). Ένας ψυχωμένος ΑΟ Λαμίας στο 3ο σετ κατάφερε και πέρασε μπροστά στο σκορ με 2-1 σετ κατακτώντας το με 25-18.

Οι φιλοξενούμενες δεν τα παράτησαν πήραν το 4ο σετ με 16-25 και έστειλαν το παιχνίδι στο τάι-μπρέικ. Εκεί η ομάδα της Βούλας αποδείχθηκε πιο ψύχραιμη, πήρε το σετ και το εισιτήριο για τον τελικό του τουρνουά με 13-15.

Τα σετ: 11-25, 25-23, 25-18, 16-25, 13-15.